WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Obrazek-Staram się po prostu podchodzić racjonalnie, zarówno do tematu religii, jak i każdego innego. Z jednej strony doskonale rozumiem, że gdyby istnienie Boga dało się udowodnić to nie moglibyśmy mówić o wierze, a wiedzy, co generalnie kłóci się z założeniami każdego kultu, ale z drugiej nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest to doskonała wymówka dla braku dowodów na bytowanie nadprzyrodzonej istoty.
ObrazekByć może nie grzebał w probówkach, nie budował rakiet kosmicznych i nie odkrywał lekarstw na nowe patogeny, ale metody badawcze w każdej dziedzinie nauki, w tym historii, były takie same. Argument "wierzę, że tak jest" był bezwartościowy w świecie ludzi oczekujących potwierdzenia tezy w postaci twardych dowodów. Religie kompletnie wymykały się temu sposobowi myślenia i dlatego były dla niego niewiarygodne, bowiem usprawiedliwiały stawianie wniosków bez podpierających je danych. To tak jakby on twierdził, że starożytni Egipcjanie latali w kosmos, bo nie znaleziono dowodów na to, że tak nie było.
Obrazek-Zmiany w społeczeństwach najczęściej wywoływane były przez tych, którzy twierdzili, że nie mają wystarczającej siły przebicia, ażeby coś zmienić. Zresztą, nie każda zmiana musi zaraz być globalna, wystarczy, że na małą skalę zapoczątkuje łańcuch wydarzeń, który doprowadzi do czegoś większego. - uśmiechnął się przekornie - W końcu wiara może czynić cuda i przenosić góry, więc dlaczego nie miałbyś uwierzyć w to, że możesz ten świat i swoją religię uczynić lepszą?
ObrazekChristopher odrzucił pychę jako największą z wad Michaela, zbyt wiele w jego wypowiedziach było podkreślania swojej własnej niemocy i braku wpływu na duże sprawy. Jeśli nie pycha to co? Może lenistwo? Doskonale by to tłumaczyło dlaczego podkreśla, że nic nie może - świetna wymówka, by nie próbować.
ObrazekWsłuchiwał się w słowa Micheala z uwagą, bowiem zauważył w nich nutę goryczy, być może nawet pewnego rozczarowania. Zastanawiał się czy wynika ona z tego, że wiara nie dała mu tego, na co liczył czy może on sam dostrzegał zgniliznę w Kościele? Jeśli tak było, a nadal wierzył, znaczyło to, że był jednocześnie i lepszym człowiekiem i lepszym katolikiem niż wielu zakłamanych biskupów.
Obrazek-Gdybyśmy, jako gatunek, nie filozofowali jak to określiłeś, nie wypowiadali na głos swoich przemyśleń, wątpliwości i wniosków, nawet tych nietrafionych, nie ruszylibyśmy się z miejsca. Nie muszę ci niczego wybaczać, bo sam mam problem z tym, żeby przestać gadać - zaśmiał się szczerze. - Uważam, że nawet jeśli wypowiadane zdania czasem są nieskładne, pomagają uporządkować własne przemyślenia, więc nie mam nic przeciwko filozofowaniu. Jeśli chodzi o ciężkie dni - na moment spuścił wzrok wpatrując się w kościelną posadzkę - to te mogą być też powodem mojego filozofowania. Żadna nauka i twarde dane nie są w stanie usystematyzować uczuć, prawda? Chyba nawet religia nie jest szczególnie pomocna w tym temacie. Ostatecznie zostajemy z tym sami.
Kiedy oczy otworzyłem
Jakiś żal ogarnął mnie
Łzy po twarzy popłynęły
Zrozumiałem wtedy, że
Zapach murów, widok krat
Wietrze ponieś moją pieśń
Pieśń goryczy, pieśń rozpaczy
Matko moja jest mi źle

autor

ODPOWIEDZ

Wróć do „St. Anne Catholic Church”