WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
KWIECIEŃ 2022
CAŁY MIESIĄC
Kwiecień to miesiąc SAAM (Sexual Assault Awareness Month, Miesiąc Świadomości o Przemocy Seksualnej) - ogólnonarodowa inicjatywa mająca na celu rozpowszechnienie wiedzy odnośnie przemocy seksualnej i miejsc, w których należy szukać pomocy, jeśli padło się jej ofiarą. Jeśli Wasza postać, lub ktoś z jej bliskich, ma takie doświadczenie, może to stanowić ważny wątek w niektórych rozgrywkach.

W kwietniu od 1996 roku obchodzimy też National Poetry Month - Narodowy Miesiąc Poezji. Z tej okazji wiele lokalnych księgarń i bibliotek organizuje wieczory poetyckie, na których Wasza postać może zaprezentować własną twórczość, lub szukać inspiracji u innych autorów!
Nadal trwa Inwazja Rosji na Ukrainę*, która rozpoczęła się 24 lutego 2022. W Seattle organizowane są eventy mające na celu wsparcie obywateli Ukrainy. Wojna może też zainspirować Waszą postać do przyjęcia bardziej obywatelskiej postawy, lub wywołać u niej silne emocje i kryzys.

*Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to wydarzenie może u wszystkich nas wzbudzać silne uczucia, tak jak w przypadku innych propozycji z listy - absolutnie nie macie obowiązku nawiązywać do niego w Waszej rzeczywistości fabularnej.
PROGNOZA POGODY
Pierwsze tygodnie kwietnia mają być raczej pochmurne i, niestety, deszczowe. Temperatury będą wahać się w okolicy 13 - stopni, z wyraźnie odczuwalną różnicą pomiędzy dniem, a nocą. W drugim tygodniu miesiąca w Szmaragdowym Mieście zza chmur wyjdzie słońce - z pewnością będzie zatem więcej okazji, by wybrać się na spacer do Portage Bay, lub skorzystać z ogródków restauracji biorących udział w Seattle Restaurant Week.
1.04 - APRIL FOOL'S DAY
To oczywiście doskonała okazja, aby zrobić komuś dowcip. Pamiętajcie tylko, że niektóre postaci mają słabsze serca, a żarty o nieplanowanej ciąży nigdy nie są śmieszne!
1.04 - 2.04 | - The Freakout Weekender w The Crocodile
W pierwszy weekend miesiąca w The Crocodile odbywa się 9 edycja szalonego, psychodelicznego festiwalu - wystąpi wiele ekscentrycznych zespołów, wykorzystane zostaną wielobarwne światła, a wymyślne drinki (i te mniej legalne atrakcje spod lady) z pewnością urozmaicą Wam zabawę!
2.04 | Rozpoczęcie Ramadanu
W tym roku muzułmanie świętują w kwietniu święty miesiąc w swoim kalendarzu. Ramadan upamiętnia rozpoczęcie objawiania się Koranu. W tym miesiącu, od świtu do zachodu słońca muzułmanie przestrzegają zakazu spożywania pokarmów, picia napojów i uprawiania seksu, a także mają obowiązek szczególnie powściągać wolę fałszu, obmawiania innych, czy kłamstw.
3.04 - 16.04| Seattle Restaurant Week
Pierwsze dwa tygodnie kwietnia to także okazja, by skorzystać z dużych zniżek w kilkudziesięciu restauracjach. Nawet jeśli nie zarabiają kroci, Wasze postaci mogą się teraz załapać na fantastyczne okazje, i zabrać przyjaciół albo partnerów na sushi, prawdziwą włoską pizzę albo aromatyczne curry!
10.04 | Niedziela Palmowa
Niedziela rozpoczynająca Wielki Tydzień w kalendarzu chrześcijańskim obchodzona jest w Seattle w kilkunastu kościołach. Szczególne celebracje odbywać się będą w St. Anne’s Catholic Church.
17.04 | Niedziela Wielkanocna
To okazja do spotkania w gronie najbliższych - nie tylko dla osób przestrzegających tradycyjnych obrządków religijnych. Co więcej, tego dnia w Seattle ma świecić słońce - może więc należy rozważyć rodzinne śniadanie w ogrodzie lub parku?
18.04 | Koniec roku podatkowego
e z Waszych postaci, które prowadzą własny biznes, powinny być szczególnie ostrożne (ale w tym okresie mogą mieć też szczególnie dużo pracy - użerając się z wypełnianiem rozliczenia!). Pamiętajcie, aby dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, żeby uniknąć nieprzyjemności i kar finansowych!
22.04 | Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi w Seattle organizowane są pro-ekologiczne eventy - pikniki, wykłady, oraz inicjatywa grupowego sprzątania plaży! Jeśli Wasza postać troszczy się o Matkę Ziemię, może to dobra okazja, by wybrała się na prelekcję o weganizmie i dziurze ozonowej, albo pozbierała nad oceanem trochę kapsli i papierków po cukierkach?!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
MAJ 2022
CAŁY MIESIĄC
Maj 2022 jest Narodowym Miesiącem Zdrowia Psychicznego (Mental Health Awareness Month) obchodzonym w Stanach Zjednoczonych od 1949. Z tej okazji w Seattle odbywają się spotkania dyskusyjne, projekcje filmowe i zbiórki charytatywne poświęcone zagadnieniom związanym ze zdrowiem i chorobami psychicznymi. Wiele przychodni i prywatnych poradni psychologicznych oferuje darmowe konsultacje ze specjalistami. To dobra okazja, by nasze postaci przyjrzały się swojemu zdrowiu i zastanowiły, czy to przypadkiem nie pora na zmierzenie się z objawami depresji lub lęku!

W bieżącym miesiącu swoje święto obchodzą także różne mniejszości etniczne - Asian American and Pacific Islander Heritage Month, Haitian Heritage Month i Jewish-American Heritage Month.
Z tej okazji, osoby związane ze wspomnianymi mniejszościami świętują swoją kulturę i dziedzictwo. Lokalne ośrodki kultury organizują festiwale, warsztaty, prelekcje i seanse filmowe, podczas których możecie poznać nowe tradycje i zwyczaje, oraz lepiej zrozumieć historię amerykańskich Żydów, Haitańczyków, i Mieszkańców Wysp Azji i Pacyfiku.

Niestety w dalszym ciągu trwa także Inwazja Rosji na Ukrainę*, która rozpoczęła się 24 lutego 2022. W Seattle organizowane są eventy mające na celu wsparcie obywateli Ukrainy. Wojna może też zainspirować Waszą postać do przyjęcia bardziej obywatelskiej postawy lub wywołać u niej silne emocje i kryzys.

*Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to wydarzenie może u wszystkich nas wzbudzać silne uczucia, tak jak w przypadku innych propozycji z listy - absolutnie nie macie obowiązku nawiązywać do niego w Waszej rzeczywistości fabularnej
PROGNOZA POGODY
Maj nie zaskoczy mieszkańców Szmaragdowego Miasta falą upałów, ale możecie spodziewać się przebłysków wiosennego słońca, i temperatur wzrastających nawet do 20 stopni zwłaszcza początkach, i końcu miesiąca. Pierwsze dni maja będą słoneczne, więc pamiętajcie, by zabrać krem do opalania i dodatkową butelkę wody jeśli wybieracie się na targi uliczne w Belltown albo na paradę łodzi w Eastlake. Pogoda załamie się nieco po Dniu Matki (8 maja), przynosząc mżawki i porywisty wiatr, ale w ostatnim tygodniu maja znów będziemy mogli cieszyć się błękitnym niebem i cieplejszymi wieczorami.
4.05 - 22.05 | Sztuki Szekspira w Seattle
W maju macie prawie 3 tygodnie, by obejrzeć jedną - lub więcej! - szekspirowskich sztuk wystawianych na deskach Center Theatre na 305 Harrison St. W tym sezonie możecie podziwiać takie klasyki, jak “Sen nocy letniej”, “Jak wam się podoba” i “Wiele hałasu o nic”.
7.05 - 8.05 | Parada łodzi i wyścigi kajakarskie w Montlake
Montlake, 4.3 mile od Seattle
W pierwszy weekend maja rozważcie wycieczkę do pobliskiego Montlake, w którym organizowana jest Parada Łodzi i wyścigi kajakarskie drużyn uniwersyteckich. To doskonała okazja by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, dopingując młodych atletów i zajadając się przekąskami z ulicznych straganów.
8.05 | Dzień Matki
Pamiętajcie, że w tym roku Dzień Matki obchodzimy w Niedzielę, 8 maja. To doskonała okazja, żeby zabrać Waszą rodzicielkę na brunch do jednej z lokalnych restauracji, albo piknik w parku, bogaty w pierwsze majowe truskawki i schłodzone prosecco. Jeśli nie możecie spotkać się z mamą osobiście, wyślijcie jej przynajmniej kwiaty i kartkę - kupicie je np. w Juniper Flowers w Seattle.
12.05 - 15.05 | Targ Sztuki Współczesnej
Ponad 60 różnych artystów czeka na Was na targach sztuki współczesnej w Belltown. Podczas tego wydarzenia możecie obejrzeć intrygujące i kontrowersyjne przedstawienia, kupić nowy obraz lub rzeźbę do swojej kolekcji, albo nawiązać współpracę z początkującymi fotografami, grafikami i scenarzystami, którzy wykorzystują targi jako okazję do networkingu
18.05| Międzynarodowy Dzień Muzeów
Z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Muzeów, galerie, muzea i inne placówki kultury w Seattle oferują darmowe wejścia na wszystkie wystawy i wydarzenia. Z 18 na 19 maja, możecie też skorzystać z niepowtarzalnej okazji by spędzić noc w otoczeniu ulubionych eksponatów - to dobra okazja na spotkanie ze znajomymi, i ciekawy pomysł na randkę.
21.05 - 22.05 || Uniwersytecki Targ Uliczny
Seattle University District
Pierwszy uliczny targ w tym sezonie otwarty jest przede wszystkim dla studentów i absolwentów UoW, ale coś dla siebie znajdą na nim także starsze osoby, czy rodziny z dziećmi. Kilka scen oferuje muzykę i występy teatralne na żywo, a na kilkuset straganach znajdziecie mnóstwo pysznego jedzenia, pamiątek i rękodzieł.
21.05 - 22.05 | Festiwal Muzyki Gitarowej
Tacoma, 33 mile od Seattle
Festiwal w Tacoma co roku przyciąga fanów w różnym wieku, i pozwala im się cieszyć wyjątkową szansą na posłuchanie klasycznej i nowoczesnej muzyki gitarowej. Oprócz koncertów, podczas festiwalu możecie wziąć udział w warsztatach i lekcjach gry, a także zakupić własny instrument lub pamiątki od ponad 120 wystawców.
od 27.05 | Maymoor Park Concerts
Podczas letniego festiwalu muzyki w Redmond będziecie mieć wyjątkową okazję posłuchać ulubionych zespołów nie tylko na żywo, ale i pod gołym niebem. Na festiwal możecie zabrać własny koc, koszyk piknikowy i grono znajomych.
Wystąpią m.in. takie gwiazdy, jak Lord Huron, Bleachers, Fleet Foxes i wiele innych.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
CZERWIEC 2022
Cały miesiąc
Czerwiec 2022 to przede wszystkim Pride Month - Miesiąc Widoczności Osób LGBTQ+ obchodzony na całym świecie. Szmaragdowe Miasto dołącza się do świętowania tolerancji i otwartości - przez cały czerwiec na jego terenie organizowane są tęczowe wydarzenia, projekcje filmowe, imprezy i pikniki. Huczne celebracje zwieńczy oficjalna Parada Seattle Pride, która odbędzie się 26 czerwca w Downtown. Jeśli Wasza postać identyfikuje się ze społecznością LGBTQ+, lub po prostu pragnie wesprzeć ideę równych praw osób o różnych orientacjach seksualnych i tożsamości płciowej, zadbajcie o to, by skorzystała z tęczowych wydarzeń w bieżącym miesiącu!
PROGNOZA POGODY
Czerwiec będzie miesiącem o wiele cieplejszym niż poprzednie, choć nie rozczaruje też lokalnych wielbicieli deszczu i pogody sprzyjającej przesiadywaniu w kawiarniach, albo pod ciepłym kocykiem. Pierwsze i ostatnie dni miesiąca naznaczone będą mżawkami i lekkim obniżeniem temperatur - do około 17 stopni za dnia, i jedynie 12 w nocy. Środkowa część czerwca rozpieści jednak amatorów upałów i słońca - pomiędzy 10 czerwca i 22 czerwca temperatury wzrosną nawet do 30 stopni Celsjusza, a wieczorami wystąpią prawdziwe letnie burze z piorunami i porywistym wiatrem.
11.06 | FESTIWAL PĄCZKÓW W SAND POINT
To pierwsza edycja tego wydarzenia, która odbędzie się w industrialnej przestrzeni Hangar 30, w Sand Point. Oprócz donutów, tradycyjnych pączków i mini odmiany tych łakoci, organizatorzy oferują degustacje kawy i chłodnych napojów, muzykę na żywo oraz gry i warsztaty kreatywne dla młodszych i starszych uczestników. Znajdziecie tu takie atrakcje jak Warsztaty pieczenia i ozdabiania pączków, a także Konkurs na największą liczbę zjedzonych donutów!
12.06 | PSI BIEG SEATTLE
W niedzielę 12 czerwca Seward Park zamieni się w istny raj dla wszystkich właścicieli i miłośników czworonogów. W parku organizowany jest 4-kilometrowy bieg dla właścicieli z psami, ale także piknik dla wszystkich wielbicieli zwierząt, warsztaty edukacyjne, szereg stoisk z jedzeniem i pamiątkami oraz wieczorny koncert na żywo.
Impreza zaczyna się o 12:00, a kończy o północy. Dla ogólnego bezpieczeństwa i komfortu pamiętajcie, aby przyprowadzać swoich milusińskich na smyczach!
12.06 - 19.06 | TYDZIEŃ BALETOWY W SEATTLE CENTER
Ośrodek Kultury i Sztuki Seattle Center oferuje Wam aż 7 wyjątkowych przedstawień baletowych, które odbywać się będą codziennie o 18:30, przez cały tydzień między 12 i 19 czerwca. To doskonała okazja aby zaznajomić Waszą postać z kulturą i sztuką, wystroić w bardziej odświętną kreację i wysłać na widownię Teatru solo, albo w towarzystwie!
17.06 - 18.06 | NOCNY TARG W SAND POINT
Ta edycja Nocnego Targu z okazji Przesilenia Letniego, to impreza wyłącznie dla osób, które ukończyły 21 lat - spodziewajcie się więc suto zakrapianych degustacji, głośnej muzyki i wielu okazji do tańca i zawierania nowych znajomości. To dobra okazja by spotkać się ze znajomymi, wybrać na długo planowaną randkę, albo spróbować swoich sił we flircie z nieznajomymi!
Jedną z planowanych okazji jest silent disco, a także projekcje filmów eksperymentalnych stworzonych przez studentów lokalnej Szkoły Filmowej.
17.06-19.06 | Festiwal Piwa
Redmond, 16 mil od Seattle
Waszyngtońska edycja festiwalu dla wszystkich pasjonatów piwa, oferuje degustacje ponad 400 rzadkich odmian tego chmielowego napoju, ale to nie wszystko. Między 17 i 19 czerwca będziecie mogli spróbować w Redmond także cydru i wina, wziąć udział w warsztatach warzenia piwa, posłuchać muzyki i skosztować smakołyków z przeszło 30 różnych food trucków - a to wszystko na świeżym powietrzu!
19.06 | Festiwal Średniowiecza
Carnation, 28 mil od Seattle
Przenieś się do średniowiecznej Anglii podczas corocznego festiwalu w Carnation. To idealna okazja aby puścić wodze fantazji i na dzień lub dwa przeobrazić się w króla, giermka albo błazna, przywdziewając kostium z epoki i korzystając z zapewnianych przez organizatorów atrakcji. Podczas wydarzenia będziecie mogli nauczyć się władać mieczem, lepić garnki i podkuwać konie, spróbować prawdziwego średniowiecznego jadła, i napić pitnego miodu, oraz wziąć udział w różnych turniejach i konkursach.
19.06 | DZIEŃ OJCA W USAE
W ubiegłym miesiącu świętowaliśmy Dzień Matki, więc pora, aby w tym skupić się na naszych ojcach. Niezależnie od tego, czy mamy z nimi bliższe, czy też dalsze relacje, warto jest zadbać, by poczuli się tego dnia wyjątkowo. Może zechcecie wysłać swojemu fabularnemu ojcu wyjątkową kartkę albo prezent, lub zabrać go na kolację, czy jedno z weekendowych wydarzeń organizowanych tego dnia w Seattle? A może inaczej wykorzystacie tę fabularną okazję, by zastanowić się jakie relacje łączą Waszą postać z ich tatą!?
26.06 - SEATTLE PRIDE PARADE W DOWNTOWN
To już czwarta edycja największej amerykańskiej Parady Równości w całym kraju! Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy członkowie społeczności LGBTQIA+, a także osoby, które chciałyby ją wesprzeć, celebrując równe prawa do miłości.
Oprócz Parady, która rozpoczyna się o 11:00 i trwa do 15:00, Wasze postaci mogą skorzystać z PrideFest w Capitol Hill, gdzie rozstawione będą stoiska z jedzeniem i napojami, oraz dwie sceny z muzyką popową i rockową na żywo, albo z wydarzenia Barbeque o 17:00.
Wieczorem uczestnicy Seattle Pride będą mogli wziąć udział w dużym koncercie na żywo, albo alternatywnie udać się do jednego z klubów w Chinatown i Fremont, gdzie organizowane będą tęczowe imprezy (pamiętajcie, że niektóre są niezwykle popularne - może więc warto pomyśleć o wejściówkach z wyprzedzeniem!?).
Najważniejsze jest tego dnia pozytywne nastawienie i wszystkie kolory tęczy - zastanówcie się więc w jaki sposób świętować będzie w tym roku Wasza postać?!
26.06 | Skandynawski Festiwal Midsommar
Kenmore, 16 mil od Seattle
Festiwal Midsommar (Przesilenie Letnie) to niepowtarzalna okazja by zapoznać się z kulturą Skandynawii, wczuć w folklorystyczny klimat i spędzić wyjątkowy czas na świeżym powietrzu, celebrując najcieplejsze miesiące w roku. Impreza zacznie się o 14:30 piknikiem w Parku Kenmore, i potrwa do świtu następnego dnia. W programie jest muzyka folkowa na żywo, 40 stoisk z jedzeniem i alkoholem i konkurs taneczny. Obowiązuje dresscode: wszyscy uczestnicy muszą być ubrani na biało, i przyozdobić się kwiatami (np. wiankiem!).
Pamiętajcie, że podczas letniego przesilenia gwiazdy oddziałują na nas wyjątkowo silnie - może Wasza postać zaskoczy Was więc swoim zachowaniem i porwie się na jakieś szaleństwo, o które nigdy byście jej nie podejrzewali!?

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
LIPIEC 2022
CAŁY MIESIĄC
Lipiec jest w Seattle pierwszym prawdziwie wakacyjnym miesiącem roku. To okres, w którym wszyscy studenci zdążyli wreszcie uporać się z egzaminami, licealiści na dobre rozpoczęli wolne od szkoły, a osoby pracujące często decydują się na wzięcie urlopu i wyjazd, lub leniuchowanie w Seattle.
Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem miesiąca jest dla wielu 4 lipca - Dzień Niepodległości, który co roku przynosi możliwość skorzystania z wielu zapewnianych przez miasto atrakcji. Celebracje trwają od rana aż do nocy, rozpoczynając się rodzinnym piknikiem i festynem, a kończąc huczną imprezą dla dorosłych i pokazem fajerwerków.
Ale lipiec nie kończy się na 4! Piękna pogoda i wyczekiwana przerwa od deszczu obfituje w okazje do spotkań towarzyskich i przebywania w naturze podczas najróżniejszych wydarzeń. Osoby, które nie przepadają za gorącem także znajdą coś dla siebie!
PROGNOZA POGODY
W lipcu do Seattle wreszcie dotrze długo wyczekiwane, prawdziwe lato. Pogoda na początku miesiąca zapowiada się idealna - przez około tydzień temperatury sięgną 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia, nocami spadając do około 17 stopni. Opady deszczu będą minimalne, a wiatr wystąpi w postaci przyjemnej i orzeźwiającej bryzy ciągnącej od strony Portage Bay.
Już około 10 lipca do Szmaragdowego Miasta dotrze prawdziwa fala upałów. Możliwe, że pobijemy rekord - temperatury będą utrzymywać się na poziomie 33 stopni, a w niektóre dni sięgną aż 37! Nocami w Seattle mogą występować burze z gradem i porywistym wiatrem.
Ta tropikalna gorączka potrwa do ostatniego tygodnia lipca, który przyniesie lekkie ochłodzenie, trochę chmur i więcej regularnych opadów. Uważajcie na siebie, korzystajcie z ciepła i słońca, ale pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu i kremie z filtrem!
1.07 - 3.07 | Mecze Bejsbola w Seattle
Sezon Baseballowy trwa od 1 lipca do 3 października, rozpoczynając się trzema meczami rozgrywanymi przez lokalną drużynę - Seattle Mariners - w SoDo. Jeśli jesteście amatorami tego sportu, możecie jeszcze upolować ostatnie bilety, a potem przywdziać dumny seledyn i dopingować naszych sportowców!
4.07 | Obchody Dnia Niepodległości
To z pewnością największe wydarzenie w tym miesiącu - 4.07 jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a więc spokojnie możecie skorzystać z całodniowego programu atrakcji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku w Seattle odbędzie się uroczy Rodzinny Piknik Barbecue, huczny Festyn w Wesołym Miasteczku z atrakcjami dla młodzieży i starszych uczestników oraz Pokaz Fajerwerków, zakończony imprezą taneczną pod gołym niebem.
8.07 - 10.07 | Festiwal Wina w Kirkland
Drugi weekend miesiąca może skłonić wielbicieli sztuki, jedzenia i wina do odwiedzenia pobliskiego Kirkland (Podróże) i uczestnictwa w Kirkland Uncorked Festival. Odbywająca się na plaży impreza to wydarzenie dla uczestników w każdym wieku - najmłodsi znajdą tu konkursy z nagrodami, a nieco starsi degustacje wina oraz targi rękodzieła.
9.07 | Polski Festiwal w Seattle Center
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie kocha pierogów i wódki! 9 lipca będziecie mieli niepowtarzalną okazję do skosztowania tych i innych pyszności kojarzących się z polską kulturą. Seattle Center zaprasza na całodniowy Festiwal Kultury Polskiej, podczas którego odbędą się prelekcje, pokaz filmów Kieslowskiego, pokazy tańca i degustacje nalewek i piw kraftowych!
9.07 - 10.07 | Festiwal Piratów w Lacey
Lacey, 60 mil od Seattle]
Jeśli marzy Wam się wycieczka poza Szmaragdowe Miasto i niecodzienne atrakcje, to może pora, aby wybrać się na Festiwal Piratów w nieodległym Lacey? To impreza kostiumowa dla uczestników w każdym wieku. Wśród atrakcji znajdziecie koncert szant, degustację drinków na bazie rumu, food trucki z karaibskimi przysmakami oraz targ rękodzielniczy. Osoby, które przyjdą w pirackim stroju, mogą bawić się w Lacey za darmo - pozostałych obejmuje opłata w wysokości 15 dolarów.
16.07 - 17.07 | Festiwal Japoński w Central District | WYDARZENIE
Ta dwudniowa impreza to wspaniała okazja do zapoznania się z kulturą Japonii. W okolicy Świątyni Buddyjskiej Betsuin na South Main Street znajdziecie ponad 40 stoisk z tradycyjnymi japońskimi wyrobami, świeżym sushi i sake, przekąskami i pamiątkami. Impreza obejmuje także pokaz sztuk walki oraz koncert na bębnach Taiko, a także trzy seanse filmowe pod gołym niebem.
21.07 - 24.07 | Targi Sztuki w SODO
Coroczne czterodniowe targi sztuki w SoDo to wydarzenie, które co roku ściąga artystów z wielu różnych dziedzin, pragnących dzielić się swoim kunsztem, i poznawać twórczość innych. Podczas imprezy odbywają się prelekcje i otwarte wywiady z malarzami, rzeźbiarzami, muzykami i pisarzami. To także okazja do nabycia oryginalnych dzieł z 70 różnych galerii z całego świata, a także do wymienienia się wizytówkami z innymi artystami - lub zaproszenia ich na drinka po imprezie…
URODZINY W TYM MIESIĄCU OBCHODZĄ:
• 1 lipca - Emerson Feathers, 24 lata
• 2 lipca - Viktor Byun, 22 lata
• 5 lipca - Josh Senn, 30 lat
• 13 lipca - Phoenix Grace Farrell, 31 lat
• 20 lipca - Joel Gallagher, 36 lat
• 22 lipca - Melusine Bosworth, 23 lata
• 23 lipca - Perseus Wang, 20 lat
• 28 lipca - Lemon Herbert-Manning, 17 lat
30 lipca - Anne Thornton, 32 lata
30 lipca - Donovan Wootton, 35 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
SIERPIEŃ 2022
CAŁY MIESIĄC
Sierpień to w Szmaragdowym Mieście prawdziwie wakacyjny miesiąc. Nietypowe jak na tę część stanu upały mogą dawać się we znaki wielbicielom chłodniejszej pogody, i niepokoić te osoby, które martwi globalne ocieplenie, ale z pewnością przysługują się typowej, beztroskiej kanikule. Życie towarzyskie kwitnie, zwłaszcza wieczorami, gdy nie trzeba już martwić się ostrym słońcem i walką o każdy oddech, a przyjemna bryza od strony Zatoki orzeźwia i otrzeźwia wielbicieli prosecco i aperolu. Uczniowie szkół oraz studenci nadal cieszą się wakacjami, a pracownicy niektórych korporacji zachęcani są do brania urlopów, nim rozpocznie się jesień i intensywny okres w pracy. W Queen Anne roi się od rodzin z dziećmi, szukających wytchnienia w cieniu rozłożystych drzew, a Portage Bay aż huczy, pełne amatorów sportów wodnych.
Dodatkowo sierpień obfituje w ogromną liczbę okazji do świętowania, choć niektóre z nich mogą wydawać się zabawne lub dość niedorzeczne.

1 sierpnia obchodzimy bowiem w Seattle Narodowy Dzień Milkshake’ów, 3 to Dzień Białego Wina, na 19 sierpnia przypada Dzień Ziemniaka, a 25 swoje święto obchodzą wszyscy wielbiciele Whiskey Sour. W związku z tym wiele restauracji szykować może dla Was degustacje lub promocje - sprawdźcie, na co możecie liczyć na przykład w Elsom Cellars albo Cupcake Royale!I
PROGNOZA POGODY
Pierwsza połowa miesiąca przyniesie temperatury plasujące się w granicach 29 stopni Celsjusza, a słońce świecić będzie niemal każdego dnia - pamiętajcie więc o odpowiednim nawodnieniu oraz kremie z filtrem!
Następne tygodnie zapowiadają się burzowo - fala ciepła przekraczającego trzydzieści stopni sprawi, że niejeden wieczór zaskoczy Was wyładowaniami atmosferycznymi, ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Pamiętajcie, by regularnie sprawdzać powiadomienia na telefonie - lokalne Centrum Meteorologii może wysyłać Wam ostrzeżenia w razie, gdyby sytuacja zrobiła się poważna!
1.08-7.08 | TURNIEJE TENISA
Denny Blaine (4 mile od Seattle)
Washington State Open to wydarzenie, które co roku ściąga w okolice Seattle całe tłumy wielbicieli tenisa. W tym roku podczas Turnieju będziecie mogli oglądać 575 graczy z całego kraju. Obowiązuje rezerwacja miejsc - w cenie biletów zapewnione są przekąski i napoje. Dostępne są także wejściówki Premium, dające Wam możliwość uczestniczenia w afterparty na koniec każdego dnia rozgrywek.
2.08 - 25.08 | KINO PLENEROWE W BELLEVUE
Przez cały miesiąc możecie cieszyć się seansami filmowymi pod gołym, rozgwieżdżonym niebem. Przestrzeń kinowa w Parku w Bellevue otwiera się dla gości o 19:30 we wtorki i czwartki, a projekcje rozpoczynają się o zmierzchu - zwykle o 20:30. Na miejscu kupicie takie przekąski jak hot-dogi, popcorn i wata cukrowa, oraz słodkie napoje. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą kocyk piknikowy i dobre towarzystwo!
6.08 | FESTIWAL MUZYCZNY U STÓP MT. RAINIER
Podczas The Rainier Music Festival możecie zobaczyć 6 różnych zespołów grających muzykę rockową, alternatywną oraz reggae. Festiwal odbywa się na świeżym powietrzu i w wyjątkowym otoczeniu Góry Rainier. Na jego terenie możecie spodziewać się także ogródka piwnego, food trucków oraz stoisk z franczyzą i pamiątkami. I
10.08 & 24.08 | Kolacje w Ciemności na Pioneer Square
W ramach zbiórek charytatywnych dla osób w potrzebie, restauracje na Pioneer Square dają Wam w sierpniu możliwość zjedzenia wyjątkowej kolacji. Za 80 dolarów od osoby możecie zapisać się na posiłek spożyty w całkowitej ciemności - wszyscy zaproszeni goście otrzymają od obsługi opaskę na oczy, której nie należy zdejmować aż do spożycia deseru. Przekonajcie się, jak niesamowicie takie doświadczenie wyostrzyć może Wam wszystkie pozostałe zmysły!
Dostępne jest menu mięsne, z owocami morza, a także wegańskie.
Napiwki i napoje alkoholowe nie są wliczone w cenę.
12.08 - 13.08 | Festiwal Piwa w Everett
Wszyscy amatorzy piwa znajdą coś dla siebie podczas weekendowego wydarzenia w pobliskim Everett. Targi chmielowego napoju zrzeszają producentów z niemal 30 browarów, a także ściągają właścicieli niejednego food trucka. Serwowane będzie nie tylko piwo, ale także cydr i ekologiczne wina. W ramach rozrywek będziecie mogli także pobawić się w rytm muzyki na żywo oraz uczestniczyć w warsztatach winiarskich i browarniczych.
Wstęp dla osób, które ukończyły 21 rok życia.
18.08 - 21.08 | Emerald City Comic Con
Emerald City Comic Con to wydarzenie co roku wyczekiwane przez niejednego wielbiciela książek, gier planszowych i komputerowych, komiksów i popkultury! Uczestnicy tego popularnego wydarzenia zachęcani są do przybycia w kostiumach pozwalających im upodobnić się do ulubionych bohaterów fikcji.
Zabroniony jest wstęp z selfie-stickami oraz zbyt realistyczną w wyglądzie bronią. Poza tym - wszelkie chwyty dozwolone!
19.08 - 21.08 | Konwencja Tatuażu w Centrum
Konwent dla tatuażystów i wielbicieli tuszu to doskonała okazja, aby zapoznać się z tą popularną sztuką, rozsławić własny biznes lub po prostu nabyć nowy wzorek na własnej skórze! Trzydniowa impreza obfituje w takie atrakcje jak konkursy, wystawy, muzyka na żywo oraz pokaz burleski. Pamiętajcie tylko żeby nie przesadzić z serwowanym tutaj alkoholem - procenty nie tylko źle wpływają na przyjmowanie się tuszu, ale także mogą sprawić, że na następny dzień pożałujecie pewnych decyzji.
20.08 | Lokalny Festival w Chinatown
Chinatown-International District Block Party to sąsiedzka inicjatywa regularnie organizowana w tej dzielnicy. Choć wydarzenie było kiedyś przeznaczone głównie dla mniejszości z krajów Azji i Pacyfiku, dziś jest równie popularne wśród przedstawicieli innych narodowości i kultur. Event zaczyna się o 15:00 i trwa do świtu następnego dnia - przewidziana jest muzyka na żywo, ogromna ilość stoisk z jedzeniem i pamiątkami, atrakcje i gry uliczne dla młodszych i starszych, a także zbiórki charytatywne dla mniej uprzywilejowanych mieszkańców dzielnicy.
26.08 - 28.08| Festiwal Czosnku w Centralii
Nie musicie być wielbicielami Zmierzchu albo kuzynostwem Hrabiego Draculi, aby dać się ponieść czosnkowym szaleństwom podczas wyjątkowego wydarzenia w Centralii. Ekscentryczny festiwal może dziwić, ale gwarantuje też mnóstwo atrakcji - słone i słodkie czosnkowe specjały, czosnkowe piwo i wino, pamiątki związane z tą zdrową przyprawą, muzykę na żywo, a nawet własny półmaraton dla biegaczy. We wschodniej części przestrzeni festiwalowej znajdziecie też Kącik Wampiryczny - wstęp tylko dla osób w kostiumach!
URODZINY OBCHODZĄ W TYM MIESIĄCU:
• 5 sierpnia - Samael De Vill, 25 lat
• 16 sierpnia - Gibson Hartwick, 23 lata
• 18 sierpnia - Max MacCarthy, 32 lata
• 22 sierpnia - Indiana Halsworth, 24 lata
• 22 sierpnia - Jordana Halsworth, 24 lata
• 29 sierpnia - Taylor Hamilton, 27 lat
• 30 sierpnia - Gwendolyn Richards, 25 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
wrzesień
cały miesiąc
To już pora aby powinszować wszystkim Jesieniarom, a Wielbicielom Lata złożyć kondolencje - w Seattle powoli, ale nieubłaganie, zaczyna panoszyć się jesień!
Dni są wprawdzie jeszcze na tyle długie, że możecie swobodnie cieszyć się kolacjami na świeżym powietrzu z widokiem na port w Portage Bay, albo drinkami w którejś z modnych miejscówek w Chinatown, ale pierwsze złote liście przypominają, że niedługo przyjdzie pora wyposażyć się w parasol, cieplejszy płaszcz, i dyniowe latte.
Wrzesień to w Szmaragdowym Mieście miesiąc powrotów. Ponownie otwierają się lokale, które w sierpniu obejmowała wakacyjna przerwa, ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, wracają do domów z zagranicznych wakacji, albo przynajmniej z pobytów w Martha’s Vineyard, zaś na kampusie Uniwersytetu Waszyngtońskiego znowu roi się od zjeżdżających z całego kraju studentów.
Stan Waszyngton zapewni Wam w tym miesiącu całą gamę wydarzeń - tak w Seattle, jak i w okolicznych miejscowościach. W aktualnym kalendarium znajdziecie festiwale, koncerty i targi, a także imprezę u pewnego słynnego muzyka… Czytajcie dalej by wybrać coś dla siebie!
prognoza pogody
Bieżący miesiąc, ze swoimi niższymi temperaturami w ciągu dnia, i przyjemnym chłodem nadciągającym co wieczór, przyniesie wytchnienie wszystkim, którzy nie kwitną w czasie letnich upałów. Co parę dni doskwierać będzie nam natomiast deszcz - czasem lekki kapuśniaczek, zaś innymi razy całonocna ulewa dudniąca w dachy, i przepełniająca studzienki kanalizacyjne (ostrożni powinni być zwłaszcza ci, którzy mieszkają we Fremont i Chinatown - starsze budynki mogą ulegać zalaniom!).
Przez cały miesiąc temperatury nie spadną jednak poniżej dwudziestu stopni w ciągu dnia, a końcówka miesiąca przyniesie ostatnią falę ciepła, nici babiego lata i nastrój na imprezowanie!!
3.09 | Darmowe Koncerty na Przystani
">Portage Bay - Waterfront
Na festiwalu Pier Sounds w przystani Waterfront w Portage Bay coś dla siebie znajdą wielbiciele muzyki na żywo, straganów z ulicznym jedzeniem oraz różnego rodzaju rękodzieła. Podczas całodniowego wydarzenia posłuchacie lokalnych zespołów grających rocka, pop i muzykę alternatywną, załapiecie się na pyszne hot dogi i chłodne piwo z lokalnych browarów oraz warsztaty - m.in. batiku i tańca współczesnego!
5.09 | Obchody Dnia Pracy
Na 5 września przypadają w tym roku obchody Narodowego Dnia Pracy w USA. Może wbrew pozorom, to dzień wolny od pracy, a zatem i okazja, by trochę odpocząć, lub wziąć udział w Paradzie, która odbywa się w Centralnym Seattle.
5.09 - 30.09 | Mecze Baseballa w SoDo
Wpadnijcie dopingować lokalną drużynę baseballa - Seattle Mariners, którzy w tym miesiącu zmierzą się z kilkoma różnymi przeciwnikami! To doskonały pomysł aby przeżyć na żywo sportowe emocje, ale też i świetny pomysł na randkę albo spędzenie czasu ze znajomymi. W tym miesiącu Seattle Mariners grają przeciwko: Chicago White Sox, San Diego Padres, Texas Rangers, Oakland Athletics i Atlanta Braves.
9.09 - 11.09 | Uliczny Festiwal Kultury Włoskiej
Georgetown, 5 mil od Seattle, 09:00 - 22:00
Jeśli planujecie wpaść na ten trzydniowy festiwal, dopilnujcie, aby przyjść z pustym żołądkiem. W Georgetown czekać będzie na Was przede wszystkim niezliczona ilość tradycyjnych włoskich smakołyków - pizza i najróżniejsze makarony, chłodna grappa i pyszne, chrupiące cannoli! Załapać możecie się tu także na koncerty na żywo oraz weekendowy warsztat włoskiej kuchni!
10.09 i 11.09 | Targi Roślin Tropikalnych
[ i]Capitol Hill, 12:00 - 19:00[/i]
Jesteście doświadczonymi uprawcami roślin doniczkowych, z mieszkaniem zarośniętym przez figowce i monstery? A może dopiero zaczynacie swoją przygodę i szukacie małej, wytrzymałej roślinki, której nie wykończycie w przeciągu jednego tygodnia? Niezależnie od Waszego doświadczenia i zawartości kieszeni, na pewno znajdziecie coś dla siebie podczas tych weekendowych targów w Capitol Hill.
10.09 | hawajski festiwal
Queen Anne, 11:00 - 19:00
Aloha! Jeśli nadal znajdujecie się w wakacyjnym nastroju, albo potrzebujecie krótkiej ucieczki od deszczowej rzeczywistości Seattle, dołóżcie starań by pojawić się na Festiwalu Kultury Hawajskiej w Queen Anne. To radosne przedsięwzięcie zapewni Wam koncerty na żywo, naukę gry na ukulele, warsztaty tańca hula i lekcje robienia wieńców lei. Poza tym nie zabraknie pysznych smakołyków i pamiątek, które być może zapragniecie zabrać ze sobą do domu!
11.09 | Dzień Pamięci Ataku na WTC
Ci z nas, którzy pamiętają tragiczne wydarzenia z 11 września 2001, mogą złożyć hołd ofiarom ataków terrorystycznych w kilku centralnych punktach w Seattle. Wieczorem w Downtown odbędzie się koncert muzyki klasycznej, z którego datki przeznaczone będą na przeciwdziałanie terroryzmowi i radykalizacji
21.09 | Afera u Dwellera 2
Chinatown, start o 19:00
Pamiętacie co działo się w lofcie Harper-Jack’a Dwellera dokładnie rok temu, gdy muzyk obchodził swoje 31 urodziny? Jeśli nie, podpowiemy Wam - skończyło się niezłym melodramatem, i interwencją policji! Już niedługo więcej informacji o tym, co czeka Was w tym roku - zarezerwujcie datę już teraz, by uczestniczyć w najbardziej szalonej domówce w Seattle!
24.09 | Polski festiwal
Capitol Hill, Seattle, 12:00 - 16:00
Jedno słowo: PIEROGI! Czy próbowaliście już tych egzotycznych, rumianych delicji z Europy Wschodniej? Pewnie tak… Ale jeśli nie, albo jeśli po prostu chcecie mieć okazję do małej polskiej uczty, koniecznie pojawcie się na Polskim Festiwalu w Capitol Hill. W trakcie wydarzenia zobaczycie tradycyjne polskie tańce, posłuchacie polskiej muzyki, a także będziecie mogli nabyć rękodzieło oraz zapisać się na kurs polskiego!
24.09 | Parada Latarni w Green Lake
Green Lake, 5 mil od Seattle, 19:00
Szukacie pomysłu na świętowanie jesiennej równonocy (czyli tego dnia, gdy zarówno noc, jak i dzień, trwają dokładnie 12 godzin)!? Jeśli tak, okazję będziecie mieć podczas mistycznej Parady Latarni w Green Lake. To wieczorne wydarzenie ma niesamowity klimat - odbywa się w środku lasu, nad jeziorem, i obejmuje eteryczną muzykę na żywo oraz magiczne animacje! Wpadnijcie żeby przekonać się jakiej magii doświadczycie w tym roku!
29.09 | Gala Festiwalu Filmowego
Seattle Center, 17:00
Gala FFS nie należy może do najtańszych rozrywek, ale z pewnością warta jest swojej ceny. W cenę biletu za 200$ wchodzą nie tylko projekcje tegorocznych filmów-laureatów, ale także degustacje wina z 10 organicznych, waszyngtońskich winnic, selekcja ekskluzywnych przekąsek zapewnianych przez najlepsze restauracje w Seattle, zasiadany obiad, w którym co roku udział bierze wielu artystów i celebrytów, aukcja charytatywna na żywo, bal i after-party. 20% dochodu z biletu przekazane zostanie na cele charytatywne.
W tym miesiącu urodziny obchodzą:
13 września - Othello Kingsley, 24 lata
14 września - Louna Winfield, 24 lata
21 września - Harper-Jack Dweller, 32 lata
22 września - Autumn Blossom, 21 lat
27 września - James Wheterby, 33 lata
28 września - Nate Turner, 26 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
październik 2022
cały miesiąc
Czy wiecie co oznaczają krótsze dni i chłodniejsze noce, halloweenowe ozdoby w ogrodach i sklepowych witrynach oraz wszechobecny aromat dyniowej latte, wypełniający wszelkie zakamarki w Szmaragdowym Mieście!?
Jesień rozgościła się w Seattle na dobre! Coraz częstsze opady deszczu, niższe temperatury i porywisty wiatr mogą dawać się we znaki, ale nadchodzące Halloween i świąteczny czas na horyzoncie powinny trochę osłodzić Wam słotne, jesienne dni.
W tym miesiącu w stanie Waszyngton aż roi się od różnych imprez związanych ze Świętem Duchów, ale ci, którzy nie są fanami Halloween także znajdą dla siebie najróżniejsze atrakcje.
prognoza pogody
Bieżący miesiąc pomimo jesiennej aury wyjątkowo oszczędzi mieszkańców Seattle. Opady będą niewielkie, ale w Szmaragdowym Mieście rozpanoszy się nieprzyjemny i przede wszystkim chłodny wiatr. Temperatura będzie wahać się od 16°C do 25°C, co znacznie sprzyja rozwojowi sezonu grypowego, dlatego należy wyposażyć się w niezbędne witaminy oraz kubek herbaty z miodem. Na niebie zaobserwujemy przewagę chmur, jednak słońce również zdąży nas zaskoczyć i z pewnością zachęci do spaceru w Mount Rainier National Park.
7.10 | Spacer z duchami
Marzy Ci się wieczór wypełniony historiami przyprawiającymi o dreszczyk emocji biegnący po karku? Wybierz się na jeden z halloweenowych spacerów z przewodnikiem, organizowany w tym roku przez władze Seattle. Przechadzka trwa 90 minut, a rozpoczyna się w kolacją w restauracji na szczycie Smith Tower.
7.10 – 30.10 | Nawiedzone Pole Golfowe
Może zdarzyło Wam się grać kiedyś w golfa... Ale czy kiedykolwiek robiliście to w towarzystwie upiorów i duchów? Jeśli nie, przekonajcie się jak świetną (i straszną!) może to być zabawą. Pracownicy Pola Golfowego przez cały miesiąc "przeobrażają się" w duchy, wampiry i wilkołaki, a dla tych gości, którzy sami przybędą w kostiumie, przewidziane są atrakcyjne zniżki.
7.10 - 30.10 | Straszna farma
Jeśli marzą Ci się halloweenowe atrakcje dla całej rodziny, Stalker Farms w Snohomish to idealna propozycja - coś dla siebie znajdzie tu przedstawiciel każdej grupy wiekowej. Podczas całodniowej wycieczki możecie na przykład wybrać się do dwóch nawiedzonych domów, spróbować swoich sił w strzelaniu do zombie na lokalnej strzelnicy, dać napuścić sobie stracha w labiryncie w polu kukurydzy, i odpocząć po wszystkim w lokalnym ogródku piwnym!
1.10 – 30.10 | Nawiedzony las
Buckley (40 mil od Seattle)
Nawiedzony Las w Buckley to kolejna propozycja dla amatorów atrakcji z dreszczykiem. Wieczorny cykl atrakcji zaczyna się tu codziennie o zmroku, i obejmuje przechadzkę po opuszczonej farmie i lesie pełnym tajemniczych stworzeń, zakończoną przystankiem nad skąpanym w ciemności jeziorem. Nie polecamy osobom o słabszych nerwach!
1.10 – 30.10 | Nawiedzony dom
Lacey (58 mil od Seattle)
Jeśli po zabawie na nawiedzonym polu golfowym, strasznej farmie i w upiornym lesie nadal mało jest Wam halloweenowych atrakcji, wybierzcie się prosto do wielkiego, pełnego duchów domostwa w Lacey. Pracownicy atrakcji zadbają o to, by nie zabrakło Wam emocji. To doskonała okazja, by pobawić się i pobać w towarzystwie znajomych lub swojej drugiej połówki!
8.10 18:00 | degustacja lokalnych alkoholi
Seattle Centre
Jeśli macie już trochę dosyć Halloween, na pewno ucieszy Was degustacja dla smakoszy produkowanych lokalnie trunków, na którą możecie wybrać się 8 października. Wystawcy z kilkudziesięciu różnych winnic i browarów zapewnią Wam prawdziwą feerię smaków. A ponieważ, jak wiadomo, pić lepiej jest na pełny żołądek, organizatorzy zapewnią Wam też wyborne przekąski - w tym dojrzałe sery, wędzone, ekologiczne mięsa, pyszną czekoladę i biodynamiczną kawę!
8.10, 10:00 – 22:00 | Festiwal dynii
Orting, 42 mile od Seattle
Podróż do Orting nie należy wprawdzie do najkrótszych, ale z pewnością warto jest poświęcić godzinę na przejażdżkę samochodem lub autobusem, by dostać się na wyjątkowy Festiwal Dyni organizowany w miasteczku tej jesieni. To połączenie festynu na świeżym powietrzu, z targiem - znajdziecie tutaj stoiska z jedzeniem, pamiątkami, zabawy dla dzieci… A przede wszystkim z pewnością wybierzecie perfekcyjne dynie, którymi ozdobić możecie swój dom!
22.10 | erotyczna impreza halloweenowa (21+)
Pioneer Square
Ta impreza - na której nie zabraknie striptease’u, seksownych przebrań, pysznych drinków i DJa grającego gorące, halloweenowe hity - to rarytas dla osób, którym marzy się zarówno cukierek, jak i psikus. W Gallery Erato na Pioneer Square czeka Was mnóstwo zabawy! Pamiętajcie tylko aby zabrać ze sobą dowód osobisty, gdyż osoby poniżej 21 roku życia nie zostaną do klubu wpuszczone!
25.10 – 20.11 | wieczory z szekspirem
Seattle Center
W tym roku Centrum Szekspira w Seattle zaprasza swoich wiernych widzów, i nowych fanów, na 15 wieczorów, podczas których w Center Theater wystawiany będzie Makbet - tragedia o pokusach, ambicji, przyjaźni i zdradzie. Bilety szybko się sprzedają, więc pamiętajcie by kupić swoje wkrótce!
13.10 – 23.10 | Festiwal Filmów Gejowskich
Różne kina w Seattle
Osiem różnych kin w Seattle jednoczy się w październiku pod znakiem miłości i tolerancji - a wszystko to w ramach waszyngtońskiego Seattle Queer Film Festival. Pamiętajcie, że na projekcjach filmowych wcale się tu nie kończy - wydarzenie obejmuje uroczystą galę na rozpoczęcie i zakończenie, kilka imprez w klubach oraz prelekcje i spotkania z reżyserami i aktorami!
29.10, 10:00 - 22:00 | Wystawa Osobliwości
Downtown
Jeśli jesteście wielbicielami intelektualnych rozrywek, i nie regularnie odwiedzacie liczne muzea, nie przegapcie okazji by odwiedzić Wystawę Osobliwości w Downtown. Z okazji Święta Duchów organizatorzy zebrali kilkaset fascynujących i dziwacznych eksponatów - w tym wypchane zwierzęta, eksponaty w formalinie, dziwaczne i niepokojące dzieła sztuki, halloweenowe kostiumy, najprawdziwsze czaszki i różnorakie antyki. Co więcej, niektóre z prezentowanych tu obiektów można kupić bezpośrednio od zarządzających wystawą!
29.10, 10:00 - 17:00 | Halloweenowa Impreza
dla Najmłodszych
Capitol Hill
Kto powiedział, że tylko dorośli mogą cieszyć się halloweenową atmosferą!? Przecież Święto Duchów co roku wzbudza radość i emocje także u najmłodszych amatorów duchów i upiorów. Podczas Hilloween organizowanego na Captitol Hill, Wasze pociechy będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami, ozdobić własną dynię, najeść się smakołyków, i bawić w towarzystwie równolatków! Atrakcje przewidziane są dla grup wiekowych 2-6, 6-10 i 14-15 lat. Impreza jest darmowa, ale obowiązują przebrania (tak, także dla rodziców!).
29.10, 20:00 - 04:00 | Nocny Market
Tacoma (35 mil od Seattle)
Mimo coraz chłodniejszych wieczorów, w stanie Waszyngton nadal trwa sezon na nocne targi i imprezy pod gołym niebem. To już niemal ostatnia - przed nastaniem zimy - okazja żeby pocieszyć się muzyką na żywo, skosztować potraw z przeszło pięćdziesięciu różnych stoisk, nabyć ciekawe pamiątki i poznać innych koneserów nocnych przekąsek!
W tym miesiącu urodziny obchodzą
• 3 październik - Rosalie Hepburn, 23 lata
• 10 październik - Jimin Song, 25 lat
• 10 październik - Katherine Wheterby, 31 lat
• 12 październik - Alice Carter, 24 lata
• 14 październik - Babylon Cel Tradat, 18 lat
• 23 październik - Alicia Mackenzie, 18 lat
• 25 październik - Wyat Moonrise, 33 lata
• 29 październik - Laura May Hirsch, 19 lat
• 31 październik - Jessica Wondolowski, 36 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
grudzień 2022
cały miesiąc
Koniec listopada i cały grudzień to miesiące obfitujące w najróżniejsze okazje do celebrowania, spotkań towarzyskich i sprawiania swoim bliskim drobnych przyjemności. Choć dni są chłodniejsze i krótsze, istnieje wiele metod, aby trochę osłodzić sobie zimową słotę. Skorzystajcie z wyjątkowych jarmarków świątecznych, podczas których kupicie ręcznie robione ozdoby choinkowe i napijecie się pysznego, korzennego grzańca, lub wybierzcie się na spacer w rozświetlonych kolorowymi lampkami okolicach.

Wielbiciele teatru mogą udać się na limitowane przedstawienia “Dziadka do Orzechów”, amatorzy sportu - odwiedzić lodowisko w Bellevue lub wybrać się na mecz hokeja, a ci, którym zależy na charytatywnej działalności, dołączyć do grupy wolontariuszy w lokalnej Jadłodajni serwującej posiłki dla potrzebujących.
Pamiętajcie, aby skorzystać też z naszej wyjątkowej świątecznej poczty i wziąć udział w konkursie na List do Świętego Mikołaja. Dla uczestników przewidziane są nagrody!

Jesteśmy pewni, że niezależnie od Waszego wyznania i sposobu, w jaki najchętniej obchodzicie świąteczny czas, znajdziecie w Seattle dla siebie coś wyjątkowego
prognoza pogody
Ostatnie miesiące roku przyniosą przede wszystkim niższe temperatury i spore zachmurzenie. W pierwszych tygodniach grudnia możecie się spodziewać zerowych temperatur, mglistych poranków i niemal codziennych mżawek. Druga połowa miesiąca będzie na szczęście nieco bardziej urokliwa - temperatury spadną poniżej zera, niosąc z sobą wysokie ciśnienie atmosferyczne i pierwsze opady śniegu. Niemal codziennie świecić będzie słońce kontrastujące z chłodem i chrzęszczącym pod stopami szronem, a w okolicach Bożego Narodzenia spodziewać możecie się rzadkiej w Seattle śnieżycy
27.11 – 27.12 | Dziadek do Orzechów w McCaw Hall
Wprawdzie przedstawienia baletowe oglądać można w McCaw przez wszystkie teatralne sezony, ale “Dziadek do Orzechów” wystawiany jest tylko raz do roku, w okresie świątecznym. McCaw Hall otwiera swoje progi dla wszystkich wielbicieli klasycznego baletu - to jedyne takie wydarzenie z ogromną orkiestrą grającą na żywo, wielobarwnymi i misternymi kostiumami i najlepszymi tancerzami stanu Waszyngton pląsającymi po estradzie. Bilety znikają szybko, więc proponujemy się pospieszyć!
1.12 – 30.12 | Świąteczne Lodowisko w Bellevue
Przystrojone setkami świątecznych świateł lodowisko pod gołym niebem to wspaniała atrakcja dla rodzin, par oraz tych, którzy z zabawą na łyżwach pragną zmierzyć się w pojedynkę. Atrakcja oferuje aż trzy różne ringi, zależnie od preferowanego poziomu trudności: ten dla najmłodszych, na który wstęp mają wyłącznie osoby poniżej 14 roku życia i ich opiekunowie, rodzinne lodowisko dla wszystkich miłośników jazdy na lodzie, a także osobny obszar, na którym wykazać mogą się osoby bardziej zaznajomione z tym sportem!
Lodowisko otwarte jest codziennie od 12:00 - w tygodniu do 21:00, a w weekendy aż do 23:00!
1.12 – 1.02.2023 | Mecze Hokeja na lodzie
Rodzima drużyna Seattle Krakens zmierzy się w tym sezonie z kilkoma różnymi przeciwnikami. Na lodowej arenie zetrą się z “naszymi” między innymi Florida Panthers (3 grudnia), Winniped Jets (18 grudnia) i Calgary Flames (28 grudnia), a także wiele innych, prestiżowych drużyn. To doskonały pretekst, by rozbudzić w sobie sportowego ducha lub zabrać bliską nam osobę na oryginalną
2.12 – 3.12, 10:00 | Świąteczny Jarmark dla Nerdów w Sand Point
Wszyscy, którzy określenie “nerd” albo “geek” traktują jak komplement, będą zachwyceni na myśl o weekendowym jarmarku świątecznym poświęconym komiksom, cosplay’om i grom RPG! GeekCraft Expo Seattle Holiday Market w Magnuson Park zrzesza ponad 100 różnych wystawców. Podczas wydarzenia będziecie mogli także porozmawiać z twórcami komiksów, nabyć autorskie plakaty i posłuchać muzyki na żywo. Wstęp dla osób powyżej 12 roku życia - młodsze dzieci wpuszczane będą w towarzystwie opiekunów.
9.12, 20:00 – 22:00 | Świąteczna Parada Łodzi w Canal Park Fremont
Parada Łodzi w Seattle to jedyna tego typu impreza, której towarzyszy jarmark na świeżym powietrzu, muzyka na żywo oraz pokaz sztucznych ogni na zakończenie. Impreza zaczyna się o 20:00, a otwiera ją uroczysty korowód 65 łodzi rozświetlonych wielobarwnymi światełkami, i udekorowanych w świąteczne barwy. Widownia może obserwować wydarzenie z obydwu brzegów kanału. Dla zmarzluchów przewidziane jest grzane wino i gorąca czekolada!
10.12, 16:30 – 20:00 | Świąteczne Światła w Green Lake
Miłośnicy świątecznych iluminacji znajdą coś dla siebie także w Green Lake, w którym organizowany jest pokaz świątecznych świateł oraz balonów z gorącym powietrzem. To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dla tych, których martwią niskie temperatury, przewidziane są stacyjki, przy których będzie można ogrzać się i przekąsić jabłka w karmelu lub parujące frytki. Na imprezie organizowana będzie także zbiórka dla lokalnego Banku Żywności - pamiętajcie więc, by przynieść ze sobą dary lub drobne datki.
17.12 | Świąteczne Filmy w Queen Anne
Świąteczny Wieczór Filmowy w Queen Anne to już kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które zrzesza miłośników kina i bożonarodzeniowej atmosfery. Tego wieczoru widowni udostępniane są aż trzy różne sale tematyczne - wyświetlane będą w nich rodzinne klasyki jak “Kevin sam w domu”, romantyczne produkcje typu “Holiday”, a dla odważnych - świąteczne horrory jak “Krampus”!
Bilety kosztują 16$ za osobę - 20% zysku przekazane zostanie na cele charytatywne.
18.12 – 26.12 | Hannukah
W tym roku osoby podążające za kalendarzem żydowskim obchodzą ośmiodniowe Święto Świateł pomiędzy 18 i 26 grudnia. Coroczne celebracje mają na celu upamiętnienie ponownego poświęcenia Świątyni Jerozolimskiej w 165 r.p.n.e. Świętu Hannukah towarzyszy rytuał zapalania świateł lub lampek oliwnych umieszczanych na specjalnym świeczniku. Aby lepiej poznać żydowskie tradycje, możecie przejść się do jednej z lokalnych synagog - na Captiol Hill, w zachodnim Queen Anne lub między Hillman City i Rainier Valley.
25.12 | Boże Narodzenie
Boże Narodzenie to ważne chrześcijańskie święto, ale za związanymi z nimi tradycjami podążają osoby różnych wyznań i poglądów. Okres poprzedzający świętowanie 25 grudnia, to czas towarzyskich spotkań, polowań na idealne prezenty, strojenia domów i mieszkań w światełka i ozdoby oraz dobrych uczynków, którymi można uprzyjemnić ten okres roku innym!
Wiele organizacji charytatywnych w Seattle organizuje w tym roku zbiórki darów i pieniędzy, a placówki związane ze sztuką i kulturą organizują świąteczne koncerty i przedstawienia.
W tym miesiącu urodziny obchodzą:
• 6 grudnia - Josephine Hirsch, 19 lat
• 11 grudnia - Orion Hayward, 27 lat
• 12 grudnia - Yosef Sadler, 20 lat
• 13 grudnia - Rotem Levi-Blau, 17 lat
• 24 grudnia - Quinn Holloway, 19 lat
• 30 grudnia - Coraline Somerset, 18 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!
Ostatnio zmieniony 2022-12-13, 19:40 przez Dreamy Seattle, łącznie zmieniany 1 raz.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
luty 2023
cały miesiąc
Najkrótszy miesiąc roku bynajmniej nie musi być tym najnudniejszym! Mamy nadzieję, że już udało Wam się dojść do siebie po świątecznej gorączce, i wcielić w życie (albo porzucić) pierwsze noworoczne postanowienia, i jesteście gotowi na szereg atrakcji!

Luty rozpoczynają tradycyjne celebracje wokół Dnia Świstaka, ale tutaj zabawa się nie kończy. Śmiało powiedzieć można, że w drugim miesiącu roku w Szmaragdowym Mieście dominuje romantyczny klimat. Zarówno Ci, którzy Święto Zakochanych spędzać będą w pojedynkę, jak i ci, którzy obchodzić będą je z partnerem (lub partnerami!), mogą liczyć na całą gamę mniej i bardziej kameralnych atrakcji.

W drugiej połowie miesiąca, gdy gorący, walentynkowy klimat już trochę ostygnie, będziecie natomiast mogli odwiedzić na kilka różnych targów i marketów - to doskonała okazja, by sprawić sobie drobny prezent, i spotkać się z bliskimi i przyjaciółmi!
prognoza pogody
W lutym nareszcie zauważycie niewielką, choć ważną zmianę w pogodzie - z każdym dniem słońce zachodzi przecież odrobinę później, a temperatury coraz rzadziej spadają poniżej zera!

Pierwsze dni miesiąca obfitować będą w słoneczne prześwity, oszczędzając przy tym mieszkańcom Seattle opadów. To dobra okazja, by poszukać pierwszych, nieśmiałych śladów wiosny w okolicach Mount Rainier, albo chociaż wybrać się na przechadzkę przystanią w Portage Bay.

Od połowy lutego najlepiej za to będzie uzbroić się w parasol i ocieplane kalosze. Padać będzie niemal każdego dnia! I choć temperatury nie spadną poniżej pięciu stopni nawet nocą, nieprzyjemny ziąb będzie uparcie wdzierał się za kołnierz - lepiej więc pamiętać o szaliku!
2.02 | Dzień Świstaka w Jefferson Park
To doroczne święto obchodzone jest w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych na cześć niepozornego, futrzastego zwierzaka. Tradycja wywodzi się z przekonania, że świstak jest w stanie przepowiedzieć nadejście wiosny (lub kontynuację srogiej zimy). Aby poznać proroctwo, należy wywabić zwierzątko z norki - jeśli zobaczy ono swój cień, i schowa się z powrotem, zwiastuje to jeszcze sześć tygodni zimy. Jeśli jednak świstak pozostanie na powierzchni, oznacza to, że wiosna jest już blisko.
Przepowiednia sprawdza się w około 50% przypadków, co statystycznie oznacza, że raczej nie ma co na niej polegać. Mieszkańców Seattle i okolic nie powstrzymuje to jednak przed świętowaniem w takich miejscach jak Jefferson Park, Mount Rainier National Park, czy Kerry Park.
2.02 | Nowy Rok Księżycowy na UoW
Uniwersytet Waszyngtoński zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania Nowego Roku Księżycowego i lepszego poznania chińskiej kultury za sprawą organizowanych w tym roku wydarzeń. Impreza rozpocznie się o 19:00 od koncertu tradycyjnej muzyki. Następnie znajdziecie tu warsztaty, wykłady o chińskiej astrologii i horoskopie, degustacje tradycyjnych przekąsek i mnóstwo ciasteczek z wróżbą, dzięki którym być może poznacie swoją przyszłość!
9-12.02 | Koncerty Muzyki Klasycznej w Benaroya Hall
To trzydniowe wydarzenie kulturalne to nie byle jaka okazja dla koneserów klasyki, by nacieszyć się dźwiękami muzyki instrumentalnej… A dla amatorów, którzy swoją przygodę z symfoniami dopiero rozpoczynają, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym gatunku muzyki. Bilety nadal jeszcze można dostać w całkiem przystępnych cenach - choć pierwsze rzędy zostały już prawie wyprzedane, nadal znajdzie się dla Was miejsce w kameralnych lożach, i tańsze miejscówki ze zniżką dla studentów!
10-14.02 | Walentynkowa Burleska w Deja Vu Showgirls
Jeżeli sensualne i seksowne przeżycia pociągają Was trochę bardziej niż muzyka klasyczna, zapomnijcie o Benaroya Hall, i udajcie się od razu do Deja Vu Showgirls- klubu w Belltown, w którym aż przez cztery poprzedzające Walentynki dni zachwycą Was pokazy burleski! Każdy amator (który skończył 21 lat…) burleskowych spektakli znajdzie tutaj coś dla siebie - impreza zawiera zarówno klasyczne popisy inspirowane Moulin Rouge, jak i pokazy sztuki drag kings & queens, oraz elementy akrobatyki!
14.02 | Walentynkowa Impreza w Akwarium
Dla tych, których nie interesuje ani klasyka, ani kabaret, swoje podwoje otwiera największe waszyngtońskie Akwarium! Tegoroczna impreza zaczyna się o 21:00, a potrwa aż do białego rana. W przestrzeniach Akwarium zabawiać będzie Was kilku DJów, grających zarówno muzykę elektroniczną, jak i hity lat 80’. Doskonale wyposażony bar pozwoli Wam skosztować tropikalnych drinków i złapać jakąś przekąskę, a neonowe światła idealnie przydadzą się do zdjęć wielbicielom Instagrama. To wszystko w otoczeniu tropikalnych ryb i nenufarów!
Impreza jest otwarta dla singli i par powyżej 21 roku życia (wejście tylko z ID), ale podobno są sposoby, żeby wkraść się do Akwarium, nawet jeśli jesteście nieco młodsi!
13 i 14.02 | Romantyczne Kolacje w ciemności w Canlis
Nadal szukacie pomysłu na wyjątkową, walentynkową randkę z ukochaną osobą, a “zwyczajna” kolacja wydaje Wam się… No cóż, zwyczajnie nudna!? W tym roku romantyczny posiłek możecie zjeść w wyjątkowym wydaniu. 13 i 14 lutego ekskluzywna restauracja Canlis organizuje kolacje dla dwojga w całkowitej ciemności. Stolik należy zarezerwować z wyprzedzeniem, kupując bilet za 80, 120 lub 200 dolarów. W cenę wchodzi trzydaniowy, degustacyjny posiłek z deserem i pierwszym drinkiem na koszt Canlis, muzyka na żywo i niezapomniane przeżycia! Co lepsze, 40% dochodu ze sprzedaży biletów przekazane zostanie na cele charytatywne!
25.02, 11:00 - 20:00 | Food trucks na Alki Beach
Nie samą miłością człowiek żyje! Jeśli macie już dosyć różu i serduszek, i marzy Wam się czas spędzony na świeżym powietrzu, solo, z rodziną, lub z przyjaciółmi, to Festiwal Foodtracków w Alki Beach może być doskonałym pomysłem! Nie obawiajcie się niskich temperatur - w strategicznych punktach rozstawione zostaną palniki, przy których będziecie mogli ogrzać skostniałe dłonie, a od środka rozgrzeją Was serwowane tu specjały. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy kiełbasek z grilla, weganie, jak i wielbiciele gorącego curry! Nie zabraknie też gorącej czekolady dla najmłodszych i grzańca dla tych, którzy ukończyli 21 lat. Dodatkową atrakcją będzie… Kąpiel Morsów! Ci, co odważniejsi będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas kąpieli w lodowatym oceanie!
25.02-5.03 | Seattle Home Show w SoDo
W ostatnie dwa weekendy miesiąca, obszerna przestrzeń wystawowo-imprezowa w SoDo stanie się oazą dla wszystkich wielbicieli designu i architektury. Ponad stu pięćdziesięciu wystawców sprzedawać będzie najróżniejsze produkty - od mebli, przez tekstylia, aż po misterne rękodzieło i dekoracje. Atrakcyjne propozycje odnajdzie tu każdy, niezależnie od budżetu. To doskonała okazja, aby wesprzeć niezależnych projektantów i artystów, zwłaszcza jeśli właśnie wprowadziliście się do nowego mieszkania, lub marzycie o powiewie świeżości!
W tym miesiącu urodziny obchodzą:
• 13 luty - Jericho Cel Tradat, 26 lat
• 14 luty - Sirius Bosworth, 26 lat
• 14 luty - Anastasia Scordato, 33 lata
• 14 luty - Andrea Maddox, 34 lata
• 20 luty - Poppy Mayfair, 32 lata
• 28 luty - Susanne Collins, 43 lata

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
maj 2023
cały miesiąc
Maj to pierwszy miesiąc, w którym naprawdę poczujecie, że Seattle wreszcie wybudza się z zimowego letargu. Przez cały miesiąc, na terenie miasta organizowane jest kilkadziesiąt różnych wydarzeń, którymi możecie inspirować się w trakcie fabularnych rozgrywek!

Nie od dziś wiadomo, że Szmaragdowe Miasto jest prawdziwie wielokulturową metropolią. W maju obchodzimy Asian American and Pacific Islander Heritage Month, Haitian Heritage Month i Jewish-American Heritage Month.
Z tej okazji, lokalne ośrodki kultury organizują różnorodne festiwale, warsztaty, prelekcje i seanse filmowe, podczas których możecie poznać nowe tradycje i zwyczaje, oraz lepiej zrozumieć historię amerykańskich Żydów, Haitańczyków, i Mieszkańców Wysp Azji i Pacyfiku.

W tym roku świętujemy również siedemdziesiątą czwartą edycję Narodowego Miesiąca Zdrowia Psychicznego (Mental Health Awareness Month). Z tej okazji, jak co roku, w Szmaragdowym Mieście organizowany jest szereg wydarzeń poświęcony tematyce psychicznego dobrostanu. Na kampusie University of Washington organizowane są otwarte wykłady i projekcje filmowe, a w Swedish Hospital czekają na Was darmowe konsultacje ze specjalistami. To także dobra okazja, by Wasze postaci skupiły się na swoim zdrowiu psychicznym - być może spotkanie z terapeutą stanowić będzie ciekawe, fabularne urozmaicenie!?

prognoza pogody
Na pogodowej płaszczyźnie, maj rozpocznie się mało spektakularnie. Pierwszy tydzień miesiąca nie rozpieści - przynosząc temperatury oscylujące w okolicach 12 stopni Celsjusza, a także niemal codzienne mżawki i uciążliwy, porywisty wiatr. Na całe szczęście każdy kolejny tydzień będzie tylko lepszy - a końcówka miesiąca zaobfituje w temperatury powyżej dwudziestu stopni i błękitne niebo bez jednej chmurki, za to z intensywnie operującym słońcem!
Wychodząc rano z domu, pamiętajcie by najlepiej ubrać się “na cebulkę”, i wyposażyć zarówno w okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem, jak i parasolkę!
5.05 | Impreza na UoW
To wydarzenie z pewnością ściągnie ku sobie niejednego studenta i absolwenta największeń waszyngtońskiej Uczelni, ale otwarte jest dla wszystkich osób, które pragną skorzystać z atrakcji oferowanych na Kampusie między 18:00 i 2:00 w nocy. Wczesnym wieczorem skorzystać będziecie mogli z przestrzeni piknikowej i muzyki na żywo, a także ogródka piwnego dostępnego dla wszystkich, którzy ukończyli 21 rok życia. Im bliżej nocy, tym bardziej wydarzenie zacznie przypominać prawdziwą imprezę pod gołym niebem - to świetna okazja, by Wasza postać mogła się trochę wyszaleć!
6.05 | Parada Łodzi w Montlake i Portage Bay
Jeśli marzy Wam się wyjątkowa aktywność na świeżym powietrzu, doskonałą okazją może być Parada Łodzi, która rozpocznie się w Montlake i zakończy późnym popołudniem w Portage Bay. Kilkaset mniejszych i większych łódek - zarówno prywatnych, jak i należących do konkretnych organizacji - będzie prezentować się w tych rejonach przez cały dzień. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo i takie urozmaicenia, jak stoiska z pamiątkami oraz jedzeniem. To zarówno dobra propozycja na rodzinny wypad, jak i pomysł na ciekawą randkę pod gołym niebem!
10-11.05 | Szczyt Klimatyczny w Ballard
Każdy, kto jest zainteresowany (lub zaniepokojony) stanem naszego ziemskiego klimatu, może za niewielką opłatą (15 dolarów dla uczniów i studentów, 25 dla wszystkich innych uczestników) odwiedzić prelekcje organizowane w ramach tegorocznego Akademickiego Szczytu Klimatycznego w Seattle. To tu Wasza postać dowie się, jak może przyczynić się do ratowania planety… Albo przynajmniej zyskać inspirację do najnowszego, szkolnego projektu!
11-21.05 | Festiwal Filmowy
Czy wiedzieliście, że Seattle International Film Festival (SIFF) jest największym amerykańskim festiwalem filmowym!? Dołączcie do najsłynniejszych reżyserów, dziennikarzy kultury, aktorów i krytyków podczas projekcji i wykładów. Znajdziecie tutaj pokazy wielkich klasyków kina, a także kilka wyczekiwanych premier. Jeśli interesują Was celebryci, z pewnością nie będziecie rozczarowani tym, kogo możecie tu spotkać!
14.05 | Dzień Matki
Dzień Matki jest w Stanach Zjednoczonych świętem ruchomym. W tym roku obchodzimy go 14 maja. To doskonała okazja na spędzenie dnia z Waszą fabularną rodzicielką (lub z dziećmi, jeśli Wasza postać takie posiada!). Dobrym pomysłem może być zabranie mamy na brunch do Haymaker, rodzinny piknik w Jefferson Park czy choćby wysłanie jej wyjątkowej, ręcznie robionej karki i pięknego bukietu - po obydwie te rzeczy Wasza postać może wybrać się do Floral Masters.
19.05 |Impreza w Stylu Lat 80’ w Klub 3’s & 7’s
Jeśli lubicie wskoczyć czasem w szalony kostium i wczuć się w rytmy muzyki z epoki, impreza organizowana w czwarty weekend miesiąca w 3’s & 7’s z pewnością Was nie rozczaruje! Tej wyjątkowej nocy, znajdziecie w klubie rytmy New Wave oraz typowe klasyki disco. Nie zabraknie dyskotekowej kuli i drinków z palemką. Nie bójcie się poszaleć - im więcej cekinów, brokatu i boa z piór, tym lepiej!
Impreza jest otwarta dla osób powyżej 21 roku życia.
20.05 | Wyprzedaż Garażowa w Phinney Ridge
Czy Wasza postać właśnie się przeprowadziła i pragnie pozbyć się paru bibelotów albo upolować zupełnie nowy zestaw mebli lub dodatków? A może uwielbia znajdować najróżniejsze dziwactwa z drugiej ręki i nigdy nie przepuści okazji do nabycia kilku ciekawych staroci!? Sąsiedzka wyprzedaż w dzielnicy Phinney Ridge to gratka dla wszystkich miłośników niedrogich nabytków i rodzinnej atmosfery. Na przeszło dwustu stoiskach na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!
25.05 | Koncerty w Winiarni Bottlehouse
Muzyczno-gastronomiczne wydarzenie w Winiarni Bottlehouse to pierwszy z kilkunastu wieczorów, podczas których przez całą waszyngtońską wiosnę i lato cieszyć będziecie się mogli eklektyczną kombinacją naturalnych win, i muzyki instrumentalnej. To propozycja przede wszystkim dla koneserów wysokiej klasy alkoholi… I dla tych mieszkańców Szmaragdowego Miasta, jakich stać na przepuszczenie pięćdziesięciu dolarów na jedną butelkę - bo na takim poziomie zaczynają się lokalne ceny!
W tym miesiącu urodziny obchodzą:
• 9 maja - Demeter Orlov , 23 lata
• 12 maja - Nathaniel Covington , 32 lata
• 15 maja - Lava Hale , 32 lata
• 18 maja - Robert Russo , 27 lat

Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

kalendarium fabularne
czerwiec 2023
cały miesiąc
W czerwcu obchodzimy przede wszystkim kolejną, międzynarodową edycję Pride Month - Miesiąca Widoczności Osób LGBTQ+. Seattle, uznawane za jedno z najbardziej zróżnicowanych i tolerancyjnych miast na Zachodnim Wybrzeżu, dołącza się do obchodów, przez cały miesiąc oferując rozmaitość tęczowych wydarzeń - imprez, projekcji filmowych, wykładów, warsztatów i pikników. Celebracje zwieńczy 49 Parada Równości Seattle Pride, która w tym roku przypada na 25 czerwca. Jeśli Wasza postać identyfikuje się ze społecznościami LGBTQ+, lub chce wesprzeć równość praw osób o różnych orientacjach seksualnych czy tożsamościach płciowych zadbajcie o to, by skorzystała z któregoś z odbywających się w Szmaragdowym Mieście wydarzeń!

Oprócz tego, 18 czerwca obchodzimy w Stanach Zjednoczonych Dzień Ojca, a 19 czerwca po raz 157 świętować będziemy Juneteenth - Dzień Wyzwolenia, upamiętniający zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Z tej okazji, w Seattle odbywają się wykłady, imprezy i konferencja poświęcona równości praw mniejszości etnicznych.
prognoza pogody
W porównaniu z poprzednim miesiącem, czerwiec nie rozczaruje wielbicieli niemal letnich temperatur i bezchmurnego nieba. Zwłaszcza pierwsza połowa miesiąca będzie wyjątkowo słoneczna, wolna od opadów czy silniejszych podmuchów wiatru, i z temperaturami osiągającymi nawet prawie 30 stopni Celsjusza.
Trzeci i czwarty tydzień czerwca przyniesie odrobinę wytchnienia tym, którzy preferują jednak bardziej stonowany klimat, i próbują wystrzegać się przed nadmierną ekspozycją na słoneczne promienie. Możecie spodziewać się też kilku nieco bardziej deszczowych, i pochmurnych dni. Temperatury nadal oscylować będą jednak w granicach 22-25 stopni, sprzyjając wielbicielom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przypominamy jednak, że noce nadal są dość rześkie, więc wychodząc na rajd po klubach albo wieczorny spacer pamiętajcie o cieplejszym okryciu!
3-4.06 | PhotoFest - Weekend Fotograficzny w South Lake Union
Festiwal Fotografii PhotoFest to impreza, która z pewnością zainteresuje zarówno osoby zawodowe parające się robieniem zdjęć, jak i te, jakie preferują raczej podziwianie tego rodzaju sztuki. Dwudniowe wydarzenie oferuje darmowe prelekcje i warsztaty poświęcone fotografii, spacery fotograficzne dla różnych grup wiekowych oraz spotkania ze słynnymi artystami. Wstęp jest darmowy, obowiązują jednak zapisy.
11-18.06 | Tydzień Baletowy w Seattle Center
Z okazji zakończenia wiosennego sezonu baletowego, Ośrodek Kultury i Sztuki Seattle Center oferuje aż 7 wyjątkowych przedstawień baletowych, które odbywać się będą codziennie o 18:30, przez cały tydzień między 11 i 18 czerwca. To doskonała okazja aby zaznajomić Waszą postać z kulturą i sztuką, wystroić w bardziej odświętną kreację i wysłać na widownię Teatru solo, albo w towarzystwie!
11.06 | Furry 5K - Psi Bieg w Jefferson Park
Jefferson Park przeobrazi się w prawdziwy raj dla właścicieli i miłośników czworonogów. W parku organizowany jest 5-kilometrowy bieg dla właścicieli z psami, ale także piknik dla wielbicieli zwierząt. Z tej okazji znajdziecie tu warsztaty edukacyjne, szereg stoisk z jedzeniem i pamiątkami oraz wieczorny koncert na żywo.
Impreza zaczyna się o 11:00, i potrwa aż do późnego wieczora. Wstęp jest darmowy, a wydarzenie sprzyja wszystkim grupom wiekowym. Dla ogólnego bezpieczeństwa i komfortu pamiętajcie, aby przyprowadzać swoich milusińskich na smyczach!
18.06 | Dzień Ojca w USA
W maju świętowaliśmy Dzień Matki, ale w czerwcu mamy okazję pamiętać o forumowych ojcach! Niezależnie od tego, czy Wasza postać ma ze swoim tatą bliższe, czy też dalsze, lub trudne relacje, warto jest wykorzystać co fabularne urozmaicenie do ciekawej rozrywki. Może zechcecie wysłać swojemu ojcu wyjątkową kartkę albo prezent, lub zabrać go na luksusową kolację do Canlis, albo swojską wyżerkę w Harvey’s?
17.05, 11:00 - 23:00 | Obchody Juneteenth - Dnia Wyzwolenia od Niewolnictwa w Rainier Beach
Choć samo święto przypada na 19 czerwca, największe obchody amerykańskiego Dnia Wyzwolenia od Niewolnictwa celebrowane będą w Seattle w sobotę, 17 czerwca. Tego dnia w Rainier Beach odbywa się całodniowy piknik otwarty i darmowy dla wszystkich osób chcących świętować równość praw społeczności afroamerykańskich, i innych mniejszości. Wydarzenia obejmować będą koncert na żywo, warsztaty artystyczne, animacje dla dzieci i ponad 40 różnych stoisk na których kupicie jedzenie i pamiątki. Cały przychód przeznaczony jest na cele charytatywne i walkę z rasizmem.
21.06, 17:00 - 02:00 | Przesilenie Wiosenne - Impreza we Fremont
Impreza organizowana we Fremont z okazji Przesilenia Wiosennego to niepowtarzalne, eklektyczne wydarzenie sprzyjające miłośnikom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Inspirowana New Age’m i folklorem Skandynawii, impreza co roku ściąga intrygujący, często ekscentryczny tłum składający się z artystów, hippisów i studentów, ale także turystów pragnących zakosztować specyficznego klimatu wydarzenia. W programie jest muzyka folkowa na żywo, ponad 50 stoisk z jedzeniem i alkoholem i konkurs taneczny. Obowiązuje dresscode: wszyscy uczestnicy zachęcani są do przybycia w zwiewnych, kolorowych strojach przyozdobionych świeżymi kwiatami.
Pamiętajcie, że podczas letniego przesilenia gwiazdy oddziałują na nas wyjątkowo silnie - może Wasza postać zaskoczy Was więc swoim zachowaniem i porwie się na jakieś szaleństwo, o które nigdy byście jej nie podejrzewali!?
23-24.06 | Weekend Pride w Kampus UoW
Tęczowy Weekend w Seattle rozpoczyna się doroczną, dwudzniową imprezą dla studentów, absolwentów i sympatyków Uniwersytetu Waszyngtońskiego, organizowaną na terenie Kampusu UoW w ostatni piątek i sobotę miesiąca. W ciągu dnia organizowane są tutaj wykłady i prelekcje osób zaangażowanych w walkę o prawa społeczności LGBTQ+, zaś wieczorem przychodzi czas na świętowanie i zabawę. W piątkowy wieczór organizowane jest doroczne ognisko dla studentów i absolwentów UoW, a w sobotę o 19:00 odbędzie się darmowy koncert na świeżym powietrzu.
25.06 | Weekend Pride w Centrum Miasta
Czy wiecie, że Parada Równości organizowana w Seattle jest największą w całym kraju?! Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy członkowie społeczności LGBTQIA+, a także osoby, które chciałyby ją wesprzeć, celebrując równe prawa do miłości. Impreza rozpoczyna się o 11:00 i potrwa do 15:00, ale po niej w całym mieście odbędzie się mnóstwo mniejszych wydarzeń w klubach, parkach i ośrodkach kultury. Dobrym pomysłem może być udanie się do jednego z popularnych klubów w Chinatown albo Fremont, gdzie organizowane będą tęczowe imprezy. Pamiętajcie, że niektóre są niezwykle popularne - może więc warto pomyśleć o wejściówkach z wyprzedzeniem!
Najważniejsze jest tego dnia pozytywne nastawienie i wszystkie kolory tęczy. Pamiętajcie też, żeby wziąć ze sobą wodę i przekąski!
W tym miesiącu urodziny obchodzą:
• 4 czerwca - Cotton Cockburn, 20 lat
• 6 czerwca - Joe Taylor, 17 lat


Pamiętajcie, aby wysłać im życzenia albo sprawić niespodziankę drobnym upominkiem!

autor

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabularne”