WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

dzielnice mieszkalne
informacje
Na forum istnieje 10 dzielnic mieszkalnych zróżnicowanych pod względem położenia, opcji zamieszkania, a także cen. Spośród nich można wybierać odpowiednie miejsce zamieszkania dla postaci. Każda z dzielnic została opisana tak, by przybliżyć okolicę i jej klimat, a także realia mieszkania w danym miejscu. Wyodrębniliśmy również plusy i minusy, które mogą być pomoce przy wybieraniu lokacji.

Przy każdej dzielnicy są linki do galerii ze zdjęciami, które oddają charakter proponowanych do zamieszkania nieruchomości. Można wybrać zdjęcie proponowane przez administrację albo znaleźć odpowiednie wedle własnego uznania.

Aby uzyskać miejsce zamieszkania należy zgłosić się w odpowiednim temacie – tutaj, w zamówieniach - uzupełniając kod o wymagane informacje, opis i zdjęcie wybranego przez siebie lokum*.

Chcemy podkreślić, że przedstawione treści nie oddają w stu procentach rzeczywistości. Niektóre informacje zostały nieco uproszczone albo ubarwione na potrzeby forum i fikcji literackiej.


* Administracja zastrzega sobie prawo do nie zaakceptowania ich, gdy będą znacząco odstawały charakterem od przedstawionych przez nas propozycji.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

South Park
West SeattlePoprzez nieciekawe środowiska i szerzące się tam zbrodnie, South Park jest jedną z najuboższych i owianych złą sławą dzielnic Seattle. Otoczone przez obszar przemysłowy zostało mocno zanieczyszczone – metale ciężkie skaziły wierzchnią warstwę gleby, zaś pobliska rzeka Duwamish słynie z niezdrowych poziomów toksycznych chemikaliów. Wartości nieruchomości są tu więc o wiele niższe, niż w innych miejscach, choć władze miasta wciąż powtarzają, że widzą potencjał w tej okolicy. Obszar jest surowy, a zabudowa niska. Mimo wszystko można tu znaleźć tereny zielone.

Najwięcej osób mieszka w małych, wolnostojących domach, które od lat posiadają na własność albo wynajmują. Mniej popularnym, ale w ostatnich latach rozwijającym się systemem mieszkaniowym jest długoterminowy wynajem niewielkiego mieszkania w niskich, kilku piętrowych blokach lub przyczep i mobile homes, na specjalnie wydzielonych do tego obszarach.

South Park jest też domem dla 47% latynoskiej populacji całego miasta.• niskie koszty życia
• różnorodność etniczna
• zaangażowanie socjalne, inicjatywy społeczne i charytatywne

• rozwinięta przestępczość
• wysoki wskaźnik zanieczyszczeń
• bieda, bezrobocie i bezdomność


przyczepy ($) · mobile homes ($)
małe domy ($$) · mieszkania ($$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Columbia City
Southeast SeattleNiegdyś Columbia City - położona w dolinie Ranier, w zachodniej części miasta - z powodu swojej odległości od centrum, traktowana była przez lokalnych mieszkańców jak „ukryty skarb”. To dzielnica bogata historycznie, artystycznie i kulturowo (po dziś dzień pozostając bardzo zróżnicowana etnicznie). W ostatnim czasie stała się popularna ze względu na cenową przystępność.
To doskonałe miejsce dla rodzin i osób, które chcą budować społeczność sąsiedzką, weekendy spędzając na wspólnym grillowaniu. Ponadto, wzdłuż głównej ulicy - Rainier Avenue - znajduje się cały wachlarz lokali gastronomiczno-usługowych.• poczucie przynależności do społeczności sąsiedzkiej
• domy odpowiednie dla rodzin z dziećmi
• infrastruktura dostosowana do pieszych

• zakorkowane ulice w godzinach szczytu
• hałas w okolicy głównych ulic
• wścibscy sąsiedzi


małe domy($$$) · duże domy ($$$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Chinatown
Central SeattleZapach streetfoodowych knajp, ciasne uliczki, wszystkie języki świata i relatywnie niewysokie koszty utrzymania (ceny mieszkań odzwierciedlają zresztą ich jakość) - to stolica imigranckiej społeczności Seattle. Chinatown jest domem głównie dla bogatej w tradycje, azjatyckiej kultury, ale - być może przede wszystkim - jest też dzielnicą tłoczną i niezbyt zadbaną, borykającą się ze wszechobecnym zjawiskiem bezdomności i ubóstwa. Jednak jak każda okolica na mapie Seattle, poza cieniami, posiada także swoje blaski - w okolicy zawsze dużo się dzieje - nie tylko w muzeach! - dlatego nawet w środku nocy, wracając z imprezy, na każdym rogu zjesz nie tylko dobrze, ale i tanio.
Aha, i hej - lepiej uważaj na ludzi z Dragon Clubu. Niby nikt nic na nikogo nie ma, ale powszechnie i tak wiadomo, że prowadzi się tam jakieś szemrane interesy.• duża ilość lokali gastronomiczno-usługowych
• różnorodność kulturowa
• niskie koszty życia

• podwyższona przestępczość
• hałas, duże zagęszczenie, turyści
• bariery językowe


małe mieszkania($$) · duże mieszkania ($$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Portage Bay
Central SeattleDzielnica Portage Bay oferuje mieszkańcom miks miejsko-podmiejskiego życia. Uznawana jest za jedną z lepszych okolic do życia - między innymi przez tworzące ją, młode społeczeństwo, łatwy dostęp do barów, restauracji i kawiarni, a także sporą ilość obszarów zielonych. Cechą charakterystyczną dzielnicy jest jednak jej wybrzeże, na którym znajdują się łodzie – barki mieszkalne oraz tzw. floating houses, będące pełnoprawnymi, unoszącymi się na wodzie domami (i jedne, i drugie zwykle są podłączone do lokalnych sieci energetycznych i wodno-kanalizacyjnych.• młode społeczeństwo
• cicha i zadbana okolica z dostępem do wody
• wysoki poziom bezpieczeństwa i jakości życia

• zagrożenie powodziowe
• problemy z parkowaniem
• zatłoczenie w lokalach gastronomicznych


domy na wybrzeżu · apartamenty · łodzie mieszkalne · floating houses ($$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Broadmoor
Central SeattleBroadmoor to ekskluzywna dzielnica mieszkalna, położona po wschodniej stronie Seattle. Ponadprzeciętne bezpieczeństwo zapewnia kontrola dostępu oraz całodobowa ochrona posiadłości. Znana jest przede wszystkim ze swoich luksusowych domów i willi, z ogrodami i zachwycającymi widokami na panoramę miasta. Na terenie dzielnicy znajduje się prywatny klub golfowy i tenisowy, dostępny wyłącznie dla mieszkańców i ich gości. W klubie można też skorzystać z innych udogodnień, takich jak basen, siłownia, sauna i spa. Mieszkają tu przede wszystkim celebryci oraz najbardziej wpływowe osobistości Seattle, którym bliższy jest nowobogacki i bardzo luksusowy komfort życia.
W okolicy Broadmoor znajduje się wiele sklepów, restauracji i innych atrakcji turystycznych, takich jak ogród dendrologiczny, muzea i zabytkowe miejsca.

*Ilość domów w tej dzielnicy jest ograniczona i jest ich jedynie około 600.• wysoki poziom bezpieczeństwa
• prestiżowa, zielona i zadbana okolica
• dostęp do wybrzeża

• wysokie koszty życia
• niska różnorodność społeczna w okolicy
• hermetycza społeczność


duże, luksusowe domy · rezydencje ($$$$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Elm Hall
University of Washington,

Northeast SeattleStudiowanie nie jest łatwe – egzaminy, pasmo niekończących się imprez i… kredyt studencki, który zazwyczaj skutecznie ogranicza uczniom możliwość samodzielnego wynajmowania mieszkań. W takich przypadkach z pomocą przychodzą akademiki – centrum uczelnianego życia.
Dwu- i jednoosobowe pokoje są wystarczające dla studentów, którzy chcieliby - krok po kroku - zasmakować samodzielnego życia, z dala od rodzinnych domów. Na kampusie znajduje się wiele atrakcji i miejsc rekreacyjnych, poczynając od biblioteki uniwersyteckiej i sal integracyjnych, na siłowniach i basenie kończąc.• łatwy dostęp do aktywności kampusowych i uniwersytetu
• dużo wydarzeń towarzyskich i integracyjnych z innymi studentami
• niskie ceny wynajmu

• ograniczona prywatność i przestrzeń
• duże skupisko ludzi
• hałas


pokoje ($)

· GALERIA ZDJĘĆ ·
Hansee Hall
University of Washington,

Northeast SeattleStudenci University of Washington, którzy zdecydowali się szukać miejsca zamieszakania na terenie samego kampusu, mają do wyboru także starszy, klimatyczny, ale i nieco droższy akademik - Hansee Hall, mieszczący się w ceglanym budynku w północnej części Uczelni.
Ten akademik oferuje jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje, przestrzenie socjalne i pokoje do nauki. Hansee Hall przyciąga głównie młodzież z nieco zamożniejszych środowisk, gdyż nie każdy może pozwolić sobie na wyższe opłaty za pokój. Możliwe jest jednak otrzymanie miejsca na podstawie stypendium naukowego - liczy się to jednak z koniecznością złożenia podania do dziekanatu!• klimatyczne wnętrza nawiązujące do długoletniej tradycji UoW
• bliskość do biblioteki, sal wykładowych i obiektów sportowych
• interesujące przestrzenie wspólne dostępne dla mieszkańców

• wyższe ceny za wynajem pokoju niż w innych akademikach
• duże skupisko ludzi
• hałas


pokoje ($$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Fremont
Northeast SeattleSamozwańcze „Centrum Wszechświata”. Kolorowe i eklektyczne Fremont przyciąga mieszkańców Seattle poszukujących odrobiny hipsterskiego klimatu. Znajdziesz tu liczne studia jogi, sklepy rowerowe, tajskie restauracje i ogrom kawiarni.
Oryginalny klimat dzielnicy opiera się jednak przede wszystkim na sztuce, nienachalnie wkomponowanej w okoliczny krajobraz ulic - tym samym skupiając na sobie uwagę niemal wszystkich, od jej koneserów, po turystów-amatorów. Znajdziesz tu instalacje artystyczne, murale i neony. Bonus? We Fremont co roku odbywa się co najmniej kilka imprez sąsiedzkich - i zawsze się coś dzieje!• rozwinięte życie kulturalne
• kreatywna i dynamiczna atmosfera
• wysoka dostępność usług i udogodnień, przystępny transport

• duże zagęszczenie ludzi
• zakorkowanie głónych ulic, hałas i drobna przestępczość
• problemy z parkowaniem


mieszkania ($$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Belltown
DowntownBelltown to jedna z najbardziej stylowych dzielnic i nieoficjalna stolica rozrywki oraz życia nocnego tych bardziej zamożnych mieszkańców Seattle. Znana jest z pięknych, marmurowych apartamentowców oraz eleganckich sklepów, barów i restauracji. Przy wiecznie zakorkowanej pierwszej i drugiej alei, mieszczą się modne butiki, galerie i kawiarnie. Kluby i lokale z muzyką na żywo nie mogą narzekać na brak zainteresowania ani wśród lokalnej społeczności, ani wśród turystów. Mieści się tutaj chociażby słynny klub muzyczny The Crocodile, w którym grywała Nirvana. Ponadto, Belltown ma doskonałe połączenia komunikacyjne z innymi obszarami miasta.
Niestety, Belltown boryka się ze stosunkowo rażącym problemem bezdomności. Ponadto, po zmroku lepiej nie zapuszczać się w okolice trzeciej i czwartej alei, które należą do punktu na mapie miasta powszechnie nazywanego The Blade, gdzie kwitnie przede wszystkim rynek narkotykowy.• centrum miasta i serce Seattle
• bogate życie nocne i kulturalne
• łatwy dostęp do wielu usług i udogodnień

• zawyżone ceny nieruchomości i wynajmu
• duże zagęszczenie ludzi i turystów, hałas, korki
• podwyższony wskaźnik przestępczości, bezdomności i ubóstwa


apartamenty ($$$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Sunset Hill
Northwest SeattleNadmorska okolica dla wszystkich tych, którzy lubią połączenie spokoju, wysokich standardów i morskiej bryzy. Sunset Hill znane jest przede wszystkim z domów i apartamentów mających bezpośredni dostęp do zatoki.
To także miejsce idealne dla miłośników wędkarskich eskapad, spacerów z czworonogami i leniwych wieczorów, spędzanych na plaży w przyjemnym i klimatycznym świetle zachodzącego słońca. Braki w lokalach rozrywkowych nadrabiają unikalne dla tego rejonu zajęcia, takie jak surfing albo paddleboarding (to wszystko - przy odrobinie szczęścia - w towarzystwie fok pospolitych!).• dostęp do wody
• spokojna, bezpieczna i zadbana okolica z atrakcyjnymi widokami
• liczne obszary zielone, przeznaczone do spacerów

• odległość od centrum
• hałas z okolic pobliskich torów kolejowych
• relatywnie chłodniejsze temperatury w porównaniu do reszty miasta


apartamenty ($$$) · domy ($$$-$$$$)

· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

The Highlands
Northwest SeattleThe Highlands to nie dzielnica, a cały obszar graniczący z północno-zachodnim Seattle - znajdujący się poza wielkomiejskim zgiełkiem waszyngtońskiej metropolii. W całodobowo strzeżonej, odgrodzonej od reszty świata okolicy z autoryzowanym wjazdem, wybudowano ledwie nieco ponad sto posiadłości oddanych w użytek najbogatszych rodzin. Do areału The Highlands należą duże, leśne połacie, prywatna plaża, przedszkole, korty tenisowe, baseny i pole golfowe z country clubem.
Poza posiadłościami, które cechują się bardzo modernistycznym, nowoluksusowym stylem, w okolicy stoi także wiele rezydencji charakteryzujących się architekturą typową dla początków XX wieku - znajdziesz tu zarówno wille, jak i domy w stylu angielskim.• wysoki poziom bezpieczeństwa
• zadbana, spokojna i ekskluzywna okolica z olbrzymimi połaciami terenów zielonych
• wysoki standard infrastruktury

• hermetycza społeczność
• odległość od centrum oraz rozrywek
• brak różnorodności kulturowej


ogromne posiadłości · rezydencje
($$$$$*)
* wysokie prawdopodobieństwo, że jest to dom rodzinny


· GALERIA ZDJĘĆ ·

autor

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabularne”