WAŻNE: W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub Rezz#2137, na konto Dreamy Seattle na Edenie lub zalogujcie się na konto UP (hasło:universal) i z niego wyślijcie wiadomość prywatną na forumowe konto Dreamy Seattle. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

EVENT Świąteczny klimat niestety nieco nas ominął przez remont forum. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze wziąć udział w evencie i zgarnąć świąteczną odznakę! Szykujcie się też na dwie najlepsze imprezy sylwestrowe w mieście!

KALENDARIUM Chcecie wiedzieć, co dzieje się w Seattle? Potrzebujecie dla swoich postaci tematu do rozmowy albo ciekawego wydarzenia, na którym moglibyście oprzeć rozgrywkę? To właśnie tutaj znajdziecie wszystkie newsy ze Szmaragdowego Miasta.

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

west seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
SOUTH PARK
Poprzez nieciekawe środowiska i szerzące się tam zbrodnie, South Park jest jedną z biedniejszych i dzielnic Seattle. Otoczone przez obszar przemysłowy zostało mocno zanieczyszczone – metale ciężkie skaziły wierzchnią warstwę gleby, zaś pobliska rzeka Duwamish słynie z niezdrowych poziomów toksycznych chemikaliów. Wartości nieruchomości są tu więc o wiele niższe, niż w innych miejscach, choć władze miasta wciąż powtarzają, że widzą potencjał w tej okolicy. South Park jest też domem dla 47% latynoskiej populacji całego miasta.

Orientacyjna cena: $ | mieszkania
Southeast Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
COLUMBIA CITY
Niegdyś Columbia City, z powodu swojej odległości od centrum, traktowana była przez lokalnych mieszkańców jak „ukryty skarb”. W ostatnim czasie dzielnica ta stała się popularna ze względu na to, że jest jedną z bardziej przystępnych cenowo w Seattle. To doskonałe miejsce dla rodzin i osób, które chcą budować społeczność sąsiedzką i spędzać czas podczas wspólnego grillowania. Położona w dolinie Ranier, w zachodniej części miasta, czyli jednej z najbardziej różnorodnych części Seattle.

Orientacyjna cena: $$$ | domy
Central Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
SOUTH LAKE UNION
South Lake Union zostało zdominowane przez centralę Amazon i stało się technologicznym centrum Seattle. To szybko rozwijająca się dzielnica, idealna dla młodych ludzi, chcących piąć się po szczeblach kariery – takich, którzy pracują w korporacjach i nie tylko. Oferuje mnóstwo mieszkań w nowym budownictwie, knajp i różnego rodzaju atrakcji. Najlepsze foodtrucki w całym Seattle znajdziecie właśnie tutaj! W ciągu dnia ulice tętnią życiem, nocą zaś klubowymi światłami. Dzielnica ma dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz innymi jego częściami.

Orientacyjna cena: $$$ | mieszkania

PORTAGE BAY
Domy, które unoszą się na wodzie, przybierają różne formy. Niektóre z nich to w pełni morskie łodzie mieszkalne z małymi mieszkaniami na poziomie kampera, podczas gdy inne to wyszukane domy rzemieślnicze na pływających fundamentach. Niektóre mogą swobodnie unosić się w dowolnym miejscu, podczas gdy inne są na stałe przymocowane do ich lokalizacji (i linii kanalizacyjnych). Niezależnie od tego mają one wspólną cechę: jeśli lubisz widoki na wodę, nie ma lepszego sposobu na zdobycie ich niż zamieszkanie w domu, który dosłownie już znajduje się na wodzie. Dzięki spokojnym wodom Lake Union i Portage Bay w Seattle nie brakuje miejsc do cumowania łodzi mieszkalnych, które zwykle można znaleźć o każdej porze roku - więc zawsze jest dobry czas, aby spojrzeć w kierunku życia nad jeziorem lub zatoką.

Orientacyjna cena: $$$-$$$$ | domy na wodzie, łodzie

CHINATOWN
Zapach streetfoodowych knajp, ciasne uliczki i nielegalny hazard – to właśnie Chinatown. Każdego dnia w roku ta wyjątkowa dzielnica Seattle jest doskonałym miejscem na posiłek, wizytę w muzeum lub wyjście na zakupy – sklepy obejmują zarówno ogromne chińskie sieciówki, jak i mniejsze, specjalistyczne biznesy. Chinatown wie, jak urządzić dobrą imprezę, więc warto obserwować lokalne wydarzenia. Miejsce charakteryzuje się też tanimi mieszkaniami. Cena jednak odzwierciedla ich jakość – przeważnie są to małe, ciasne miejsca, zdecydowanie przeznaczone dla singli lub par.

Orientacyjna cena: $$ | mieszkania
Northeast Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA

ELM HALL
Studiowanie nie jest łatwe – egzaminy, pasmo niekończących się imprez i… Kredyt studencki, który zazwyczaj skutecznie ogranicza uczniom możliwość samodzielnego wynajmowania mieszkań. W takich przypadkach z pomocą przychodzą akademiki – centrum uczelnianego życia. Dwu- i jednoosobowe pokoje są wystarczające dla studentów, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne życie, z dala od rodzinnych domów. Na kampusie znajduje się wiele atrakcji i miejsc rekreacyjnych, poczynając od biblioteki uniwersyteckiej, na basenie kończąc.

Orientacyjna cena: $ | pokoje

FREMONT
Samozwańcze „Centrum Wszechświata”. Fremont przyciąga eklektycznych mieszkańców Seattle i rodziny poszukujące nieco hipsterskiego klimatu. Znajdziesz tu liczne studia jogi, sklepy rowerowe, tajskie restauracje i ogrom kawiarni. Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń te pagórkowate i pokręcone ulice to idealne miejsce dla ciebie. Bonus? We Fremont co roku odbywa się co najmniej kilka imprez sąsiedzkich – między innymi targ Fremont czy amerykańska edycja Oktoberfest.

Orientacyjna cena: $$$ | mieszkania
downtown
DZIELNICA MIESZKALNA
BELLTOWN
Belltown to jedna z najbardziej stylowych dzielnic i nieoficjalna stolica rozrywki oraz życia nocnego tych bardziej zamożnych mieszkańców Seattle. Znana jest z pięknych, marmurowych apartamentowców oraz eleganckich sklepów, barów i restauracji. Przy wiecznie zakorkowanej pierwszej i drugiej alei, mieszczą się modne butiki, galerie i kawiarnie. Kluby i lokale z muzyką na żywo nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Mieści się tutaj chociażby słynny klub muzyczny The Crocodile, w którym grywała Nirvana. Ponadto, Belltown ma doskonałe połączenia komunikacyjne z innymi obszarami miasta.

Orientacyjna cena: $$$$ | apartamenty
northwest seattle
DZIELNICA MIESZKALNA

BALLARD
Kiedyś skandynawska wioska morska, dziś nadbrzeżna dzielnica z popularnymi restauracjami, niezależnymi sklepami, barami i browarami rzemieślniczymi, a przez śluzy Ballard Locks przepływają statki i łososie. Jest to też popularne miejsce piknikowe. W Sunset Hill (północno-zachodni róg dzielnicy), znajdują się słynne Golden Gardens – przepiękny park z piaszczystą plażą i widokiem na góry. Czas w Ballard płynie wolno, a mieszkańcy dzielnicy stawiają na spędzanie czasu z najbliższymi oraz prowadzenie „lokalnych” biznesów.

Orientacyjna cena: $$$$ | apartamenty

PHINNEY RIDGE
Phinney Ridge to prosta, acz klimatyczna dzielnica położona w północno-środkowym Seattle. Ładna, spokojna okolica i stosunkowo tanie nieruchomości przyciągają zarówno pracowników korporacji, jak i młode rodziny. Miejsce to jest świetnie skomunikowane z centrum, dzięki czemu zapewnia połączenie wyżej wspomnianych dwóch światów – rodziny oraz kariery. Dookoła dzielnicy znajduje się wiele atrakcji, idealnych na spędzenie weekendowych dni np. Woodland Park Zoo czy dom kultury.

Orientacyjna cena: $$ | domy
magnolia
DZIELNICA MIESZKALNA

QUEEN ANNE
Queen Anne, poprzez piękne nieruchomości, przyciąga do siebie nie tylko swoich mieszkańców, ale również turystów. Dzięki swojej geografii, jest jedną z najszybciej rozpoznawalnych dzielnic w Seattle – tutejsze domy znajdują się na najwyższym wzgórzu w całym mieście. Znajdziesz tu domy wybudowane zarówno w stylu wiktoriańskim, jak i te w stylu modernistycznym. To cicha, spokojna i bardzo zamożna dzielnica oraz idealne miejsce, jeśli szukasz czegoś nieco bardziej ukrytego, a jednocześnie wciąż pozostającego w granicach miasta.

Orientacyjna cena: $$$$$ | rezydencje
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 12:42 przez Dreamy Seattle, łącznie zmieniany 5 razy.

autor

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabularne”