WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Tablica informacyjna
Ogłoszenie #46
To już dwa lata!

Dla niektórych niepostrzeżenie, dla innych niespodziewanie - właśnie “stuknęła” nam druga rocznica funkcjonowania forum!
Dreamy Seattle otwarte zostało 22 lipca 2020 roku i od tamtej pory nieprzerwanie służy wielu z nas za miejsce pełne inspiracji, pisarskich wyzwań i dobrej zabawy! Od dnia powstania forum przeszło wiele zmian, choćby w kwestii wyglądu, składu administracyjnego, czy urozmaiceń fabularnych, z jakich korzystać mogą gracze, ale to dla nas także powód do dumy - staramy się dynamicznie zmieniać, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników.

Na przestrzeni tych dwóch lat zarejestrowało się u nas 1954 użytkowników, którzy napisali 117393 postów w 9527 tematach. Najważniejsze jednak, że dla wielu z nas Dreamy Seattle stało się pisarskim domem - takim, do którego zawsze chętnie się wraca. Niektórzy z nas znają się nie od dziś, pisząc wspólne fabuły od wielu miesięcy, inni dopiero dołączają do naszej waszyngtońskiej rodziny, lub powracają po nieobecności. Każdego - stałych, przybywających i powracających użytkowników staramy się otoczyć wsparciem i wciągnąć do gry! Wierzymy, że dramaty mają na naszym forum miejsce tylko w postach - cenimy sobie zatem wzajemny szacunek, otwartość i dobrą komunikację. Ponieważ większość z nas poza forum prowadzi intensywny tryb życia, rozumiemy, że nie zawsze da się pisać posty codziennie - z tego względu dopuszczamy długie terminy rezerwacji wizerunków, przedłużony czas na pierwszego i kolejnego posta, oraz dwutygodniowe nieobecności. Pragniemy, by nasi gracze czuli się u nas bezpiecznie, i nie musieli mierzyć się z niepotrzebnym stresem!

Obecnie w Seattle czekają na Was urodzinowe atrakcje - konkursy z nagrodami, fabularne ingerencje i inne drobne urozmaicenia, pozwalające nam wszystkim hucznie świętować jubileusz forum. Trwają także inne wydarzenia - choćby lipcowe imprezy z okazji Dnia Niepodległości, o których przeczytacie więcej w naszym Kalendarium. Oprócz tego szykujemy wizualny remont, który już wkrótce odświeży atmosferę!

Dziękujemy Wam serdecznie, że przez cały ten czas byliście z nami i mamy nadzieję, że kolejne wspólne lata przyniosą nam jeszcze niejedną okazję do świętowania. Życzymy Wam wspaniałych pisarskich przygód, inspirujących relacji, ekscytujących fabuł i niezapomnianej zabawy w Seattle!
<img src="https://cdn-icons-png.flaticon.com/512/4525/4525695.png" width="120">

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Tablica informacyjna
Ogłoszenie #47
Z początkiem sierpnia wprowadzamy kilka drobnych, ale ważnych zmian. Mamy nadzieję, że dzięki nim będzie grało Wam się na forum jeszcze lepiej i bardziej komfortowo.
Dział "Telefony" zostanie zastąpiony przez obszerniejszą kategorię - "Komunikacja", a dla Waszych postaci dostępny będzie od teraz szerszy wachlarz form, w których mogą wirtualnie porozumiewać się z innymi. Polecamy zapoznanie się z nowymi działami. Nie jest to obowiązkowe, ale mamy nadzieję, że przysłuży się jakości Waszych rozgrywek i samopoczuciu na Dreamy Seattle! Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

W celu ułatwienia nam komunikacji, a także by każdy czuł się na forum komfortowo, przychodzimy z prośbą o aktualizację profili, a dokładnie pola „mów mi”. Proponujemy formę z zaimkami, by każdy wiedział, jak zwracać się do drugiej osoby.
Przykład: ona/jej | Patrycja
Znamy się tu nie od dziś, więc mamy nadzieję, że będzie nam z tym po prostu lepiej, jednak decyzja należy do Was.
Na koniec mamy świetną nowinę! Do grona administratorów dołącza Sirius Bosworth, by wesprzeć nas w tematach organizacyjnych. Od dzisiaj możecie do niej kierować wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem forum i nie tylko.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Tablica informacyjna
Ogłoszenie #48
Drodzy Użytkownicy!

Z początkiem października z grona administracji odeszła Szarli, której bardzo dziękujemy za pomoc w budowaniu i utrzymywaniu porządku na Dreamy Seattle.

Jednocześnie chciałybyśmy poinformować,
że uprawnienia Siriusa Boswortha jako administratora przeniesione zostaną na drugie konto Poli Babylona Cel Tradat.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Tablica informacyjna
Ogłoszenie #49
Kochani Użytkownicy!

Po długim oczekiwaniu mamy dla Was bardzo ekscytujące wieści! Już jutro Dreamy Seattle czeka gruntowny remont, który zapewni Wam nie tylko nowy, odświeżony wygląd, ale i przenosiny na nowszy “silnik”, dzięki czemu do Waszej dyspozycji zostanie oddany wiele nowych opcji i usprawnień technicznych!

Remont planowany jest na środę, 14 grudnia. Zrobimy wszystko by uwinąć się z nim jak najszybciej, ale może zająć do dwóch dni. Bardzo prosimy Was przede wszystkim o dokładne zapisanie wszystkich informacji z profilu - zdjęć, linków i cytatów, aby nic nie zaginęło w akcji.


Będziemy zobowiązani, gdybyście mogli jeszcze dziś zalogować się na wszystkie swoje aktywne konta, co umożliwi nam sprawdzenie, czy w profilach nie pojawiły się żadne błędy!


Na czas remontu możecie też zapisać sobie posty, jeśli zalegacie komuś odpisy, bo nie będzie do nich dostępu!
Z góry dziękujemy Wam za jeszcze chwilkę cierpliwości i nie możemy się doczekać, aż spotkamy się w nowym, odświeżonym stylu!


W razie pytań albo potrzeby skontaktowania się z administracją zachęcamy do kontaktu przez discord!
Laura - audrey#3270
Babylon - Vanilla#9072

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #49
Kochani!

Witamy Was po przerwie technicznej i serdecznie dziękujemy za Waszą cierpliwość. Od teraz możecie cieszyć się nie tylko nowym wyglądem Seattle w trybie dziennym i nocnym, ale też szeregiem nowych opcji związanych z przeniesieniem forum na nowszy silnik! Już dziś znajdziecie na Dreamy Seattle takie opcje jak przełączanie kont czy oznaczanie innych w postach. Oprócz tego zaktualizowaliśmy też dla Was niektóre treści fabularne forum.

Rozejrzyjcie się, rozgośćcie, i nie powstrzymujcie od zadawania pytań!

W tym miejscu pragniemy też gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w niełatwym procesie remontu! Jesteśmy przede wszystkim zobowiązani Vayner/Zimnejkawie, Meridionowi i Rezzowi za ich pomoc podczas projektowania nowego wyglądu, przenosin treści forum oraz inne formy nieocenionego wsparcia!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #50
Kochani!

informujemy, że ikonki odznak na forum zostały odświeżone! Ujednoliciliśmy grafiki, a także ograniczyliśmy się do jednej w ramach każdej okazji albo eventu.
Niebawem pojawią się nowe propozycje wyzwań, za które będzie można odbierać odznaki. Zaktualizowaliśmy również zasady ich odbierania.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi -> *klik*
Zajrzyjcie do swoich profili, by sprawdzić, jak wyglądają nowe odznaczenia!

--

Kostki na forum już działają! Pojawił się też nowy temat z krótką instrukcją korzystania z kostek.
Zerknijcie -> *klik*

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #51
Kochani,
chcemy poinformować o najnowszych zmianach, które zachodzą na forum. Postanowiliśmy przeorganizować dzielnice mieszkalne oraz system zamówień dotyczących miejsc zamieszkania.

Do Waszej dyspozycji oddajemy 10 dzielnic zróżnicowanych pod względem położenia, opcji zamieszkania, a także cen. Z mieszkalnej mapy miasta znikają takie dzielnice jak South Lake Union, Ballard, Phinney Ridge i Queen Anne. Pojawiają się natomiast Broadmoor (ekskluzywna dzielnica z luksusowymi domami), Sunset Hill (nadmorska okolica z domami i apartamentami) i The Highlands (obszar graniczący z północno-zachodnim Seattle, luksusowe zamknięte osiedle z posiadłościami i rezydencjami).

O nowych dzielnicach więcej przeczytacie tutaj -> *klik*. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi opisami.

W istniejących już dzielnicach mieszkalnych pojawiło się więcej opcji zamieszkania – od przyczep, przez mieszkania na wynajem po wielkie rezydencje – tak by każda postać mogła znaleźć dla siebie coś, co będzie odpowiadało jej pomysłowi na fabułę, a także budżetowi.

Zmienia się również kwestia organizacyjna. Rezygnujemy z koncepcji „jednego bloku” z piętrami i konkretnymi mieszkaniami. Od teraz każdy może wybrać dzielnicę, rodzaj dostępnej nieruchomości i jej numer wedle życzenia. Zdjęcia również będą wybierane przez graczy, jednak administracja zastrzega sobie prawo do nie zaakceptowania ich, gdy będą znacząco odstawały charakterem od przedstawionych przez nas propozycji.

Subfora mieszkalne będą powstawały na zamówienie postaci.

Osoby, których postacie mieszkają w likwidowanych lokacjach są proszone o kontakt z administracją. Wasze domy i gry zostaną przeniesione do innej dzielnicy, zgodnie z waszym wyborem, jednak pasującej mniej więcej do tego miejsca, w którym były wcześniej. Można również rozegrać fabularną przeprowadzkę, do czego zachęcamy.

Sugerujemy:
South Lake Union -> Fremont
Phinney Ridge -> Columbia City
Ballard -> Belltown
Queen Anne -> Broadmoor albo Sunset Hill

Polecamy wykonać twardy reset!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z administracją.


----

Chcemy poinformować Was o zmianach w ekipie administracyjnej. Pola (Babylon Cel Tradat) rezygnuje ze swojej funkcji. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc. Do zobaczenia na fabule!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #52
Kochani,
chcemy poinformować, że w tym miesiącu przedłużamy hosting i domenę na kolejny rok.

W związku z tym, że przy ostatnich rozmowach pojawiły się deklaracje i chęci dołożenia się do zapłacenia faktury, chcemy już teraz przedstawić pakiet informacji.

Administracja deklaruje, że faktura zostanie opłacona niezależnie od kwoty, jaką dołożą użytkownicy. Gwarantujemy funkcjonowanie forum przez następy rok.

Chcemy podkreślić, że nie oczekujemy dużych sum. Nikt nie musi czuć się zobowiązany, jest to wyraz Waszych chęci do wsparcia administracji i forum. Kwoty przez Was przesyłane nie muszą być jawne.

Łączna kwota to 464,94 PLN.

Osoby, które nadal chcą partycypować w kosztach, prosimy o wiadomość prywatną do Laura May Hirsch (na forum albo discordzie). Przekażemy dane do przelewu, a zainteresowanym przedstawimy fakturę.

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #53
Obrazek

Kochani,

To już TRZY lata, odkąd Dreamy Seattle otworzyło się dla Was jako bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym możecie dawać upust swojej kreatywności, przeżywać pisarskie przygody, i nawiązywać z innymi graczami relacje - niektóre z nich trwające już przez lata!

Pragniemy podziękować zarówno tym z Was, którzy wspierają nas od samego początku, jak i tym, którzy być może dopiero odkrywają Szmaragdowe Miasto. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Z okazji naszych trzecich urodzin, zarówno Wam, jak i sobie samym życzymy mnóstwo weny i porywających fabuł. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejne obchody!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #54
Kochani,

W związku z porządkami na forum, oraz aktualizacją kodów na tindera, wszystkie dotychczasowe tematy zostały przeniesione do Archiwum.

Prosimy Was o zakładanie tindera dla swoich postaci wyłącznie z użyciem nowego kodu, który znajdziecie TUTAJ.

Gdy już to zrobicie, upewnijcie się, że zaktualizowaliście także link w profilu!

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #55
Kochani,

jak wiecie, już jakiś czas temu zapowiadaliśmy porządki na forum. Trwają one na bieżąco, i staramy się, aby odbywały się w tle, nie wpływając na Wasze wątki i nie powodując problemów.

Aby grę na forum uczynić sprawniejszą i, mamy nadzieję, przyjemniejszą, chcemy wprowadzić nowy system, który pozwoli nam pozbyć się lokacji, jakie po trzech latach funkcjonowania są przepełnione postami nieaktywnych już postaci, a także da Wam możliwość tworzenia lokacji wedle uznania (ale oczywiście nadal w klimacie i realiach Seattle oraz dzielnic).

Zmiany będziemy wprowadzać po kolei, a subfora będą się zmieniać jedno po drugim. Jednak już teraz chcemy dać Wam możliwość pisania w nowym systemie (na całym forum!), żebyśmy mogli wspólnie przetestować, czy to rozwiązanie się u nas sprawdzi!

Dokładne informacje znajdziecie TUTAJ!
Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi informacjami, subforami oraz opisami. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z administracją!
:heart:

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #56
Kochani,

instrukcja dodawania lokacji w nowym systemie została zaktualizowana o przykłady! Temat jest przyklejony jako ogłoszenie na całym forum, by z każdego miejsca był do niego łatwy dostęp.

Dzielnice mieszkalne zostały rozbudowane o jedną dodatkową lokację. Do kampusu uniwersyteckiego dodaliśmy kolejny akademik – Hansee Hall, który należy do starszej części uczelni. Opis oraz link do galerii zdjęć znajdziecie w naszym temacie z dzielnicami mieszkalnymi, o TUTAJ.
:heart:

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

tablica informacyjna
OGŁOSZENIE #57
Kochani,

West Seattle zostało w całości zaktualizowane. W dziale znajdziecie nowe subfora, ich opisy oraz galerie zdjęć. Chcemy jednak przypomnieć, że są to jedynie podstawowe informacje, które mają oddawać ogólny charakter dzielnicy oraz propozycje lokacji.

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy. Podajemy orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć.

strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze

usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty

kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie

życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

Dokładne informacje znajdziecie TUTAJ!
- - -
Informujemy też, że ogłoszenia od administracji będą pojawiały się również w powiadomieniach. Mamy nadzieję, że dzięki temu usprawnieniu wszyscy będą na bieżąco z przesyłanymi przez nas informacjami.

- - -
Zaktualizowaliśmy też kody do Instagrama. Od teraz lokalizacja przy zdjęciach oraz godzina dodania komentarza nie są obowiązkowe, a ich usunięcie nie wpłynie na wygląd posta. Osoby używające IG na forum zachęcamy do podmiany kodów, których używają.
:heart:

autor

Zablokowany

Wróć do „Organizacyjne”