WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

archiwalne

Zablokowany
Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

west seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
SOUTH PARK
Poprzez nieciekawe środowiska i szerzące się tam zbrodnie, South Park jest jedną z biedniejszych i dzielnic Seattle. Otoczone przez obszar przemysłowy zostało mocno zanieczyszczone – metale ciężkie skaziły wierzchnią warstwę gleby, zaś pobliska rzeka Duwamish słynie z niezdrowych poziomów toksycznych chemikaliów. Wartości nieruchomości są tu więc o wiele niższe, niż w innych miejscach, choć władze miasta wciąż powtarzają, że widzą potencjał w tej okolicy. South Park jest też domem dla 47% latynoskiej populacji całego miasta.

Orientacyjna cena: $ | mieszkania
Southeast Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
COLUMBIA CITY
Niegdyś Columbia City, z powodu swojej odległości od centrum, traktowana była przez lokalnych mieszkańców jak „ukryty skarb”. W ostatnim czasie dzielnica ta stała się popularna ze względu na to, że jest jedną z bardziej przystępnych cenowo w Seattle. To doskonałe miejsce dla rodzin i osób, które chcą budować społeczność sąsiedzką i spędzać czas podczas wspólnego grillowania. Położona w dolinie Ranier, w zachodniej części miasta, czyli jednej z najbardziej różnorodnych części Seattle.

Orientacyjna cena: $$$ | domy
Central Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA
SOUTH LAKE UNION
South Lake Union zostało zdominowane przez centralę Amazon i stało się technologicznym centrum Seattle. To szybko rozwijająca się dzielnica, idealna dla młodych ludzi, chcących piąć się po szczeblach kariery – takich, którzy pracują w korporacjach i nie tylko. Oferuje mnóstwo mieszkań w nowym budownictwie, knajp i różnego rodzaju atrakcji. Najlepsze foodtrucki w całym Seattle znajdziecie właśnie tutaj! W ciągu dnia ulice tętnią życiem, nocą zaś klubowymi światłami. Dzielnica ma dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz innymi jego częściami.

Orientacyjna cena: $$$ | mieszkania

PORTAGE BAY
Domy, które unoszą się na wodzie, przybierają różne formy. Niektóre z nich to w pełni morskie łodzie mieszkalne z małymi mieszkaniami na poziomie kampera, podczas gdy inne to wyszukane domy rzemieślnicze na pływających fundamentach. Niektóre mogą swobodnie unosić się w dowolnym miejscu, podczas gdy inne są na stałe przymocowane do ich lokalizacji (i linii kanalizacyjnych). Niezależnie od tego mają one wspólną cechę: jeśli lubisz widoki na wodę, nie ma lepszego sposobu na zdobycie ich niż zamieszkanie w domu, który dosłownie już znajduje się na wodzie. Dzięki spokojnym wodom Lake Union i Portage Bay w Seattle nie brakuje miejsc do cumowania łodzi mieszkalnych, które zwykle można znaleźć o każdej porze roku - więc zawsze jest dobry czas, aby spojrzeć w kierunku życia nad jeziorem lub zatoką.

Orientacyjna cena: $$$-$$$$ | domy na wodzie, łodzie

CHINATOWN
Zapach streetfoodowych knajp, ciasne uliczki i nielegalny hazard – to właśnie Chinatown. Każdego dnia w roku ta wyjątkowa dzielnica Seattle jest doskonałym miejscem na posiłek, wizytę w muzeum lub wyjście na zakupy – sklepy obejmują zarówno ogromne chińskie sieciówki, jak i mniejsze, specjalistyczne biznesy. Chinatown wie, jak urządzić dobrą imprezę, więc warto obserwować lokalne wydarzenia. Miejsce charakteryzuje się też tanimi mieszkaniami. Cena jednak odzwierciedla ich jakość – przeważnie są to małe, ciasne miejsca, zdecydowanie przeznaczone dla singli lub par.

Orientacyjna cena: $$ | mieszkania
Northeast Seattle
DZIELNICA MIESZKALNA

ELM HALL
Studiowanie nie jest łatwe – egzaminy, pasmo niekończących się imprez i… Kredyt studencki, który zazwyczaj skutecznie ogranicza uczniom możliwość samodzielnego wynajmowania mieszkań. W takich przypadkach z pomocą przychodzą akademiki – centrum uczelnianego życia. Dwu- i jednoosobowe pokoje są wystarczające dla studentów, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne życie, z dala od rodzinnych domów. Na kampusie znajduje się wiele atrakcji i miejsc rekreacyjnych, poczynając od biblioteki uniwersyteckiej, na basenie kończąc.

Orientacyjna cena: $ | pokoje

FREMONT
Samozwańcze „Centrum Wszechświata”. Fremont przyciąga eklektycznych mieszkańców Seattle i rodziny poszukujące nieco hipsterskiego klimatu. Znajdziesz tu liczne studia jogi, sklepy rowerowe, tajskie restauracje i ogrom kawiarni. Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń te pagórkowate i pokręcone ulice to idealne miejsce dla ciebie. Bonus? We Fremont co roku odbywa się co najmniej kilka imprez sąsiedzkich – między innymi targ Fremont czy amerykańska edycja Oktoberfest.

Orientacyjna cena: $$$ | mieszkania
downtown
DZIELNICA MIESZKALNA
BELLTOWN
Belltown to jedna z najbardziej stylowych dzielnic i nieoficjalna stolica rozrywki oraz życia nocnego tych bardziej zamożnych mieszkańców Seattle. Znana jest z pięknych, marmurowych apartamentowców oraz eleganckich sklepów, barów i restauracji. Przy wiecznie zakorkowanej pierwszej i drugiej alei, mieszczą się modne butiki, galerie i kawiarnie. Kluby i lokale z muzyką na żywo nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Mieści się tutaj chociażby słynny klub muzyczny The Crocodile, w którym grywała Nirvana. Ponadto, Belltown ma doskonałe połączenia komunikacyjne z innymi obszarami miasta.

Orientacyjna cena: $$$$ | apartamenty
northwest seattle
DZIELNICA MIESZKALNA

BALLARD
Kiedyś skandynawska wioska morska, dziś nadbrzeżna dzielnica z popularnymi restauracjami, niezależnymi sklepami, barami i browarami rzemieślniczymi, a przez śluzy Ballard Locks przepływają statki i łososie. Jest to też popularne miejsce piknikowe. W Sunset Hill (północno-zachodni róg dzielnicy), znajdują się słynne Golden Gardens – przepiękny park z piaszczystą plażą i widokiem na góry. Czas w Ballard płynie wolno, a mieszkańcy dzielnicy stawiają na spędzanie czasu z najbliższymi oraz prowadzenie „lokalnych” biznesów.

Orientacyjna cena: $$$$ | apartamenty

PHINNEY RIDGE
Phinney Ridge to prosta, acz klimatyczna dzielnica położona w północno-środkowym Seattle. Ładna, spokojna okolica i stosunkowo tanie nieruchomości przyciągają zarówno pracowników korporacji, jak i młode rodziny. Miejsce to jest świetnie skomunikowane z centrum, dzięki czemu zapewnia połączenie wyżej wspomnianych dwóch światów – rodziny oraz kariery. Dookoła dzielnicy znajduje się wiele atrakcji, idealnych na spędzenie weekendowych dni np. Woodland Park Zoo czy dom kultury.

Orientacyjna cena: $$ | domy
magnolia
DZIELNICA MIESZKALNA

QUEEN ANNE
Queen Anne, poprzez piękne nieruchomości, przyciąga do siebie nie tylko swoich mieszkańców, ale również turystów. Dzięki swojej geografii, jest jedną z najszybciej rozpoznawalnych dzielnic w Seattle – tutejsze domy znajdują się na najwyższym wzgórzu w całym mieście. Znajdziesz tu domy wybudowane zarówno w stylu wiktoriańskim, jak i te w stylu modernistycznym. To cicha, spokojna i bardzo zamożna dzielnica oraz idealne miejsce, jeśli szukasz czegoś nieco bardziej ukrytego, a jednocześnie wciąż pozostającego w granicach miasta.

Orientacyjna cena: $$$$$ | rezydencje
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 12:42 przez Dreamy Seattle, łącznie zmieniany 5 razy.

autor

Zablokowany

Wróć do „Sprawy organizacyjne”