WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Zablokowany

Alternatywna rzeczywistość na DS

Czas głosowania minął 2021-02-04, 21:15

tak
33
79%
nie
9
21%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

<table><div class="ds-tem0">
<div class="ds-tem1">
<div class="ds-tem2">
<div class="ds-tem3">alternatywna<br><br> rzeczywistość
<div class="ds-tem4">ankieta</div></div><div class="tem-in">
W związku z propozycją jaka padła w temacie z uwagami i prośbami oraz tym, że my - jako administracja - nie potrafimy podjąć jednoznacznej decyzji, postanowiłyśmy oddać los w wasze ręce. Temat dotyczy tego, aby utworzyć subforum działające na zasadach podobnych do retrospekcji, gdzie rozgrywamy wątki z przeszłości. W tym, którego dotyczy ankiety, rozgrywane byłyby fabuły, jakie działyby się w szeroko pojętej alternatywnej rzeczywistości - oczywiście z zachowaniem realizmu towarzyszącego forom SL. <br>
Zachęcamy również do dyskusji oraz wyrażania swojego zdania.
</div></div></div></div></table>
Ostatnio zmieniony 2021-01-28, 21:17 przez Dreamy Seattle, łącznie zmieniany 1 raz.

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Skłaniałabym się bardziej niż do alternatywnej rzeczywistości, do czegoś w rodzaju progresji i miejsca na wątki pokazujące, co się dzieje u naszych postaci po upływie czasu (kilku, kilkunastu lat). Wiadomo, że nie da się fabularnie odchować dzieci, bo to trwałoby i trwało, nawet przy mocnych przeskokach czasowych. Tak samo jak granie całej ciąży mija się z celem np., więc to byłoby dobre miejsce do rozgrywania takich wątków z przyszłości.

autor

my bedroom smells like rotten food and i guess so do i
Awatar użytkownika
19
172

nie mówimy o tym głośno

ale w obcych łóżkach śpi się najlepiej

south park

Post

Moim zdaniem fajowe, jest to jakieś urozmaicenie! Zarówno AU, jak i to, o czym pisze David brzmi fajnie i na pewno wyróżni DS spośród innych forek <33
Obrazek

autor

kaja

your mistaken if your thinking that I haven't been called cold before
Awatar użytkownika
21
176

studentka architektury

kawiarnia Liberte

belltown

Post

Świetny pomysł! Osobiście bardzo chętnie zagrałabym Laurą w wersji za dziesięć lat.

Wydaje mi się jednak, że jeśli nie byłoby potrzeby ograniczania tego tematu do wątków jedynie rozgrywających się w przyszłości, ale także alternatywnej rzeczywistości, to byłoby to fajne urozmaicenie.
Myślę, że zarówno wątek za kilka lat np. z prowadzeniem córki do ołtarza, jak i gdybanie, jak wyglądałaby jakaś relacja, gdyby nie doszło do rozwodu, mogłyby być fajną zabawą :D

autor

oh.audrey

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

A co komuś szkodzi taki dział :hm:
Jak nie będzie chętnych do grania w nim, to zawsze można go za kilka miesięcy usunąć :lol:

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Granie w przyszłości będzie sztosem <33

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

ja tego nie zrozumiałam jako granie w przyszłości, natomiast relatywnie duzo do zagrania jest w tzw. retrospekcjach i mile widzialabym subforum z takimi grami .

Ale u Adm. w nagłówku pada sformułowanie "alternatywna rzeczywistość" i tu mam konfuzję bo pada jako przeciwieństwo retrospekcji (którym wszak nie jest) :)

Ja bym była za po prostu rozszerzeniem subforum dla tych sesji/fabul ktore sie dzieją NIE w jednej lokacji albo mają zamiar trwac b. długo, albo są zawieszone w bańce czasowej. Teraz pisze się je w retro a one nie są "retro" i mogłoby się to nazywać po prostu trochęinaczj – i tak trochę rozumiem intencje Adm. żeby to rozszerzyć (ale to nie jest a.rz. ani "przyszłość" -- a ta "przyszłość" swoją drogą jeśli się wydaje potrzebna, to spoko, niech taki działistnieje sobie też!)
😊

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Ameryczka,

ale wszystkie takie wątki, które nie dają się umiejscowić w stworzonych lokacjach na forum, albo jak wiesz, że rozgrywka będzie trwała długo i zawiera dużo przemieszczania itd itp. można grać w "Podróżach" :D Np. tam było sporo świątecznych rozgrywek rodzinnych!

W retrospekcjach masz wszystko to, co wydarzyło się w życiu postaci poza aktualnym czasem fabularnym. Możesz zagrać coś, co wydarzyło się kilka tygodni, miesięcy albo lat temu, w ramach "wspomnień".

Natomiast Alternaywna rzeczywistość - tu możesz zagrać sobie coś z dalekiej przyszłości, ale też dyskusja była o tym, że można byłoby tu zagrać jakąs sesję z kimś na zasadzie "co by było gdyby", coś co się fabularnie jakby nie zadziało w życiu naszej postaci? Od tak, dla rozrywki.

Nie wiem, czy się rozumiemy dobrze :lol:

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Jakubciu <3 no ja wiem i o tym mówię: że nie widzę znaku równości między "przyszłość" a "alternatywna rzeczywistość", to sformułowanie mnie zmyliło – ale poza tym wszystko jasne ;-), dzięki!

autor

Zablokowany

Wróć do „Konkursy, ankiety, pierdolety”