WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Doczytuję Bękarta ze Stambułu Elif Shafak i:

- dawno mi się nie zdarzyło przeczytać stu stron o stwierdzić, że każda z czterech bohaterek jest tak opisana, że nie potrafię ich polubić,
- za dużo tu niepotrzebnych bohaterów, za dużo sztucznych nawiązań do zachodniej kultury, dialogi są mocno sztuczne,
- bardzo dużo tu scen, gdzie spotyka się 4 i więcej postaci, ale część bohaterów się w nich gubi, autorka dużo miejsca poświęca na opisy charakteru tych postaci, tylko że potem zupełnie nie prowadzi tych postaci tak, żebym mogła zobaczyć, że one faktycznie są takie jak opisała,
- po tym jak opisuje dwudziestoletnie bohaterki, od razu widać, że autorka jest już sporo starsza, sorry not sorry.

W związku z tym nie mam cytatu, idę opchnac książkę na jakimś olxie :lol:

autor

split me an ocean, make my mountains move, show me some stars beneath this ceiling
Awatar użytkownika
32
187

daddy long legs

twoje spotify

sunset hill

Post

Young Mungo - Douglas Stuart, ale musiałam przerwać w połowie bo mnie ŁAMIE ta książka za bardzo [*]

autor

harper (on/ona/oni)

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Kochany mój -
(...) Dzisiaj był śliczny dzień i kupiłam Ci krawat. Na pewno nie będziesz chciał na niego patrzeć, chociaż szkocki i w prawdziwe "tartany" (oznaki szkockich rodów czy klanów).
Ale to wszystko wina pogody.
Dzisiaj jest najwyraźniej pierwszy dzień wiosny. W Hyde Parku mgiełka przetykana jest fajnym, grzejącym słońcem, a w trawie kwitną krokusy, żonkile i różne takie, na upartego nawet stokrotki.
Jeżdżę czerwonymi piętrusami i zagapiam się tak na Twój temat, że przejeżdżam po kilkadziesiąt przystanków.
Jest ciepło, widno, wiosennie i w ogóle jakoś tak, że chyba dzisiaj wszystkie kochające dziewczyny mają ochotę kupić swoim chłopakom krawaty.


Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Kukułka Gabrieli Zapolskie, pierwodruk przeglądu "Przeglądu Tygodniowego". Ogólnie polecam cały jej zbiór opowiadań Menażeria ludzka (najlepiej w rękopisie, bo widać w nim najciekawsze zmiany!).

autor

split me an ocean, make my mountains move, show me some stars beneath this ceiling
Awatar użytkownika
32
187

daddy long legs

twoje spotify

sunset hill

Post

Akwaeke Emezi, You Made a Fool of Death With Your Beauty

takie 3/10, a miało być tak pięknie :(

autor

harper (on/ona/oni)

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

w przerwie od pracy podczytuję dzisiaj Lamornę Ash (w tłumaczeniu Kai Gucio) i piękna jest ta książka!

Babcia Taylora mknie po stromych wiejskich dróżkach, otwiera co chwilę okno i wrzeszczy „Czołem i do przodu!” – co najwyraźniej stanowi tradycyjne kornwalijskie pozdrowienie – na niczego niespodziewających się kierowców, którzy grzecznie ją przepuszczają, a kiedy ktoś ośmieli się przed nią wyjechać, krzyczy: „CZOŁEM I DO PIACHU!”. Odrzucamy głowy do tyłu i ryczymy co sił w płucach: „CZOŁEM I DO PIACHU!”. To nasz okrzyk bojowy na całą noc.

"Skryte, jasne, słone" <3

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Adam Silvera - History is all you left me

teraz już nawet moja depresja ma depresję, a moje OCD - OCD...

autor

JEDNO ŻYCIE, TYLKO TYLE I AŻ TYLE, TYLE DANO KAŻDEJ ISTOCIE, A JEGO ŻYCIE BYŁO CAŁKOWITĄ PORAŻKĄ
Awatar użytkownika
20
176

asystent bibliotekarza

biblioteka w south parku

south park

Post

Kości, które nosisz w kieszeni

Chłopaki, jakie to jest zajebiste... to taka Łódź widziana oczami nastolatka, co może brzmi banalnie, ale jednoczeście jest to naturalistyczne, jak i oniryczne, jest duże pięknych i metaforycznych sytuacji, ale równocześnie bardzo brutalne opisy rzeczywistości. No i książka jest króciótka, ma z dwieście stron jakieś, mega polecam!

autor

kaja

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

czytam The fact of a body Alex Marzano-Lesnevich i O JAK SIĘ SPŁAKAŁAM

(update: płakałam przez ostatnich dwieście stron, poza tym jest bardzo dobrze napisana!)

autor

dreamy seattle
Awatar użytkownika
23
170

studentka weterynarii i stażystka

klinika weterynarii

hansee hall

Post

właśnie skończyłam Planeta Singli 3 autorstwa Ewy Markowskiej

poziom identyczny jak w pozostałych częściach, zatem oceniam jako mocne 6/10

autor

dreamy seattle

JEDNO ŻYCIE, TYLKO TYLE I AŻ TYLE, TYLE DANO KAŻDEJ ISTOCIE, A JEGO ŻYCIE BYŁO CAŁKOWITĄ PORAŻKĄ
Awatar użytkownika
20
176

asystent bibliotekarza

biblioteka w south parku

south park

Post

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie - Jesmyn Ward

Wypożyczyłam wczoraj i dopiero zaczęłam, ale otwiera się sceną, jak trzynastolatek z ojcem kozę patroszą, więc już wiem, że quality lektura + ktoś zostawił w środku ładną zakładkę (na 17 stronie, ale było podejście), więc bilans dodatni w chuj

autor

kaja

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Bez śladu autorstwa Tany French, ogółem książka dobra, styl pisarki podobny do Cobena, jednak szybko domyśliłam się kto zabił, więc koniec i wytłumaczenie mordercy było dla mnie dość oczywiste, ogólna ocena 6/10 ale na pewno jeszcze coś tej autorki przeczytam

autor

split me an ocean, make my mountains move, show me some stars beneath this ceiling
Awatar użytkownika
32
187

daddy long legs

twoje spotify

sunset hill

Post

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe - Benjamin Alire Sáenz

100/10 dziękuję bardzo

autor

harper (on/ona/oni)

dreamy seattle
Awatar użytkownika
27
175

rozpoczyna rezydenturę na kardiochirurgii

Swedish Hospital

sunset hill

Post

Znam twój sekret Sue Watson

całkiem dobrze się czytało, oceniam jako 6/10

autor

dreamy seattle

Awatar użytkownika
18
162

uczennica, blogerka

-

the highlands

Post

Opal trzecia już część z serii Lux

8/10 ☺️

autor

Lu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry i Zabawy”