WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Czy jesteś za wprowadzeniem do regulaminu forum zasady odnośnie przetrzymywania wyglądów?

Czas głosowania minął 2020-09-10, 17:53

Tak
14
25%
Nie
43
75%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Trzy grosze ode mnie - dobrze jest, jak jest. Według mnie osoba, która pierwsza stworzyła postać z danym wizerunkiem powinna mieć pierwszeństwo. Nawet jeśli notorycznie "przetrzymuje" wizerunek, to w sumie ma do tego prawo ;) Dopóki wykazuje zainteresowanie, pojawia się na forum i pisze choćby ten jeden post w tygodniu, to ja nie mam z tym problemu. Nie wnikam w powody, jednak myślę, że więcej jest takich osób, które po prostu nie mają czasu pisać częściej, a nie robią to z premedytacją. Myślę, że jest mnóstwo ryjków, coś się znajdzie dla każdego.

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Ja jestem w sumie i na tak i na nie. Jeśli nowa zasada ma dotyczyć "cztery razy pod rząd" to jak najbardziej jestem za. Sama znam takie osoby które "nałapały" chodliwych wyglądów i po jednym czy dwóch postach przestały pisać ograniczając się tylko co odpisania w rozmowie telefonicznej na minimalną wielkość posta, tylko po to żeby postać została. Jeśli zasada ma dotyczyć "czterech razy w bliżej nieokreślonym czasie" to jestem na nie. Każdemu zdarza się nie mieć siły na życie a tym bardziej na pisanie postów. Tym bardziej jak ma się kilka postaci a na każdej po więcej niż jedną grę.
Jasne, takie szarpanki o blokowanie zazwyczaj dotyczy popularnych wyglądów więc jakoś specjalnie mnie to nie dotyczy bo dla mnie ważna jest postać a nie twarz która jest na avku. A z drugiej strony jeśli ktoś zrobił postać którą chce grać to wygląd nie jest jakoś specjalnie istotny. Szczupłych blondynek jest od groma więc nie uważam że strata super wizerunku musi skutkować dramatem i kasowaniem postaci.
<center>Obrazek</center>

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Ech, klasyczne żale osoby (osób), którą ktoś uprzedził z wizerunkiem i teraz świat się zawalił, wręcz porzuca granie na forach, bo przecież "musi mieć ten wizerunek, żaden inny!".
Jak dla mnie o wiele bardziej niesmacznym zachowaniem jest czekanie aż komuś powinie się noga i rzucanie się na chodliwy wiz jak tylko wybije 00:01 (akurat ostatnio miałam okazję spędzić na forum więcej czasu i widziałam takie kwiatki :) )
Oficjalnie zostało ustalone siedem dni, to niech będzie siedem dni (opcjonalny czas moim zdaniem) i czy "posiadacz wyglądu" wrzuci posta dnia drugiego czy też dnia szóstego o 23:59 nie powinno nikogo interesować póki przestrzega regulaminu.
Skupmy się na tym by posty były ładne, ciekawe, a nie na twarzy na avku i będzie super :)

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Naprawdę? Odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że ktoś z grona administracyjnego ma chrapkę na konkretny wizerunek, którego "właściciel" pojawia się na forum sporadycznie, ale na tyle często, by regulaminowo zachować wiza. Wrażenie nasila się jeszcze bardziej w związku z tym, że o całej ankiecie dowiedziałam się od osoby, która w ogóle nie gra na forum (sic!). Może przydałaby się mała wzmianka w ogłoszeniach, żeby ludzie, którzy nie czytają wszystkich fabuł/postów po kolei i nie logują się na forum co 20 minut też mieli szansę zobaczyć temat? Szczególnie, że dyskusja dotyczy ważnego punktu w regulaminie, a nie zmiany koloru buttonów.
Edit: Dobra, nie odświeżyło mi strony, a miałam włączoną kartę z forum na laptopie, którego nie wyłączyłam, tylko zamknęłam, NEVERMIND XD

Swoją drogą, wprowadzenie takiego punktu godzi w osoby, które mają ograniczony czas jeśli chodzi o grę o forach. I rozliczanie czyjegoś zaangażowania oraz zabieranie mu wizerunku na podstawie tego, czy nie ma problemów w pracy, ma zdrowe dziecko, a na uczelni nie dowalają kolosami jest zwyczajnie niedojrzałe i podłe. Pisanie postów powinno być przyjemną odskocznią od codzienności, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego jestem na nie.


+podpisuję się pod tym, co Lia napisała. Niektórzy rzucają się na wizerunki jak sępy.
I think I’m going nowhere like a rat trapped in a maze
Every wall that I knock down is just a wall that I replace

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Ethan Hyde pisze:Naprawdę? Odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że ktoś z grona administracyjnego ma chrapkę na konkretny wizerunek, którego "właściciel" pojawia się na forum sporadycznie, ale na tyle często, by regulaminowo zachować wiza. Wrażenie nasila się jeszcze bardziej w związku z tym, że o całej ankiecie dowiedziałam się od osoby, która w ogóle nie gra na forum (sic!). Może przydałaby się mała wzmianka w ogłoszeniach, żeby ludzie, którzy nie czytają wszystkich fabuł/postów po kolei i nie logują się na forum co 20 minut też mieli szansę zobaczyć temat? Szczególnie, że dyskusja dotyczy ważnego punktu w regulaminie, a nie zmiany koloru buttonów.

Swoją drogą, wprowadzenie takiego punktu godzi w osoby, które mają ograniczony czas jeśli chodzi o grę o forach. I rozliczanie czyjegoś zaangażowania oraz zabieranie mu wizerunku na podstawie tego, czy nie ma problemów w pracy, ma zdrowe dziecko, a na uczelni nie dowalają kolosami jest zwyczajnie niedojrzałe i podłe. Pisanie postów powinno być przyjemną odskocznią od codzienności, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego jestem na nie.


+podpisuję się pod tym, co Lia napisała. Niektórzy rzucają się na wizerunki jak sępy.
Co? Przepraszam, że to napiszę, ale dawno bardziej się nie uśmiałam. Skoro już mamy rzucać oskarżeniami czy ,,wrażeniami'', to może warto byłoby zapoznać się z poprzednimi postami w tym temacie i poczytać, co sama administracja sądzi o pewnych rozwiązaniach? Ponadto ankieta jest dostępna (włącznie z wynikami po oddaniu głosu) dla każdego, więc snucie teorii spiskowych w momencie, w którym wszystko jest dla wszystkich otwarte, jest zwyczajnie krzywdzące - to, że ktoś nie zagląda do działu z organizacją albo nie przewertował sobie najnowszych postów to już chyba jego sprawa? Ja na forum wchodzę raz częściej, raz rzadziej, ale od kiedy ten temat i ankieta się pojawiły, to kilkukrotnie widziałam, jak ktoś z adminów rzucił linkiem i przypomniał o tej sprawie na SB, więc to nie tak, że to jest ukryte i dostępne tylko dla elity :lol:

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Naprawdę? Odnoszę nieprzyjemne wrażenie, że ktoś z grona administracyjnego ma chrapkę na konkretny wizerunek, którego "właściciel" pojawia się na forum sporadycznie, ale na tyle często, by regulaminowo zachować wiza. Wrażenie nasila się jeszcze bardziej w związku z tym, że o całej ankiecie dowiedziałam się od osoby, która w ogóle nie gra na forum (sic!). Może przydałaby się mała wzmianka w ogłoszeniach, żeby ludzie, którzy nie czytają wszystkich fabuł/postów po kolei i nie logują się na forum co 20 minut też mieli szansę zobaczyć temat? Szczególnie, że dyskusja dotyczy ważnego punktu w regulaminie, a nie zmiany koloru buttonów.

Whoa...
Aż pozwolę sobie zabrać głos jako przedstawiciel wywołanej tu do tablicy administracji. Zamiast zarzucać nam chęć gwizdnięcia jakiegoś wizerunku na dzień dobry radzę przeczytać też posty w dyskusji - ponieważ wypowiedziała się tu ponad połowa z nas i każde jest na „nie”, więc rzucanie takimi hasłami trochę w nas godzi. Gdybyśmy bardzo chcieli takiego zapisu to istniałby on w naszym regulaminie od początku istnienia forum. Ankieta powstała, bo po głosach które dotarły do nas prywatnie - chcieliśmy poznać zdanie większości userów.
Informacja o ankiecie od początku jej istnienia wisi też w ogłoszeniach, więc cieszę się, że jednak się go dopatrzyłaś.

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Zawołajcie jeszcze resztę administracji, żeby napisała mi jaką to jestem głupia i zła, bo zwyczajnie nie odswiezylo mi forum, co zaraz samodzielnie zauważyłam, bo dwa posty to za mało.

I serio, nie mam takiej mocy, żeby wchodzić Wam w privki i wiedzieć od kogo wyszedł pomysł. A "ponad połowa" to nadal nie wszyscy.
I think I’m going nowhere like a rat trapped in a maze
Every wall that I knock down is just a wall that I replace

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

I serio, nie mam takiej mocy, żeby wchodzić Wam w privki i wiedzieć od kogo wyszedł pomysł. A "ponad połowa" to nadal nie wszyscy.

Nie masz mocy wchodzić nam w privki, ale masz moc przewidywania, co nami kierowało, jakie to twarze chcemy przejmować i tak dalej. Nawet jeśli jest to wyjaśnione w pierwszym zdaniu wiadomości z ankietą. Okej, rozumiem. Szanuję. Zaskoczę cię też informacją, że reszta administracji też jest na nie. Tacy jesteśmy zgodni.

A! I nikt z nas nie uderza w ciebie personalnie i niczego ci nie zarzuca. A jedynie odpiera twój atak. I zrobiłam to ja, jedna. Everett nie jest związana z administracją (;

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

No i świetnie, wystarczyło napisać coś w stylu "ale cała administracja jest na nie" i wyjaśnić sprawę, a nie czepiać się zdania, które było i tak bardzo subiektywne i nie miało nawet formy ataku. Nikt nie napisał, że NA PEWNO chcecie to przepchnąć dla własnych korzyści, podzieliłam się tylko swoim SUBIEKTYWNYM wrażeniem, będącym efektem przebywania na różnych forach, pod rządami roznych adminów, którzy różne rzeczy robili.
I think I’m going nowhere like a rat trapped in a maze
Every wall that I knock down is just a wall that I replace

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Tak jak wystarczyło przeczytać wcześniejsze posty i nie rzucać oskarżeniami, że chcemy po cichu przepchnąć zasadę dla własnych korzyści. Jesteśmy na TYM forum, więc może zamiast słuchać głosów osób, które u nas nie grają, więc temat ich nie dotyczy - zainteresować się samemu. Rozmowę uznaję za zakończoną, a resztę osób zachęcam do wypowiedzi i głosów, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście! <33

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Elise Thornton pisze: Informacja o ankiecie od początku jej istnienia wisi też w ogłoszeniach, więc cieszę się, że jednak się go dopatrzyłaś.
A ja się nie dopatrzyłam.
Nie dopatrzyłam się głównie dlatego, że przez ostatnie dni logowałam się tylko na chwile, aby sprawdzić PW lub zerknąć na moment na sb. Kompletnie nie miałam czasu ani siły na forum i przede wszystkim dlatego jestem na nie (nawet jeśli mój głos się nie liczy, bo już po ankiecie)
Everett się wcześniej dobrze wypowiedziała i popieram ją z całych sił.
Od siebie dodam, że zasady po coś są i skoro mamy na posta dni 7, to tyle mamy i kropka. Możemy nie mieć czasu przez nawał obowiązków, możemy nie mieć chęci, możemy być chorzy albo zwyczajnie leniwi i mamy do tego prawo. Gra ma być zabawą i jeżeli bawi mnie dodawanie postów w ostatniej minucie, to czemu mam tego nie robić? Jasne, że to może być irytujące, ale tylko dlatego, że mam wizerunek na który ktoś inny ma ochotę, to mam się ograniczać i chuchać i dmuchać, aby czwartego tygodnia dodać post w ostatniej minucie 6 dnia, a nie 7, bo inaczej stracę wiz?
Poza tym prędzej nazwałabym "przetrzymywaniem wizerunku" odbijanie go komuś minutę po północy :lol:
No bo jak niby przetrzymuję wizerunek, skoro wrzucam posta w odpowiednim czasie?

Ogólnie dyskusja na poziomie i bardzo mi się to podoba.

Następnie chętnie zobaczyłabym ankietę dotyczącą odkrycia ogłoszenia na stronie głównej. Byłabym za :lol:

autor

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

<table><div class="tm0"><div class="tm1">
<div class="tm-tytul">przetrzymywanie wyglądów
<b>wnioski</b></div></div>
<div class="tm2">
<div class="tm3">
Kochani! Jak widzą wszyscy - i my, i wy - wyniki ankiety jednoznacznie pokazały, że większość użytkowników forum jest przeciw wprowadzeniu zasady o blokowaniu wyglądu. W regulaminie w związku z tym nie pojawi się nowy zapis, a zasada 7 dni na napisanie posta wciąż będzie obowiązywać, tak jak dotychczas, bez żadnych zmian. Dziękujemy wam za wszystkie głosy, merytoryczną dyskusję i przede wszystkim za mądrą i bezkonfliktową. W przyszłości - bliższej lub dalszej - spodziewajcie się kolejnych ankiet odnośnie rzeczy dość istotnych dla działania Dreamy Seattle, bo wasze zdanie jest dla nas najważniejsze.
</div>
</div></div></table>

autor

Zablokowany

Wróć do „Konkursy, ankiety, pierdolety”