WAŻNE Wprowadzamy nowy system pisania postów/tworzenia tematów w lokacjach. Prosimy o zapoznanie się instrukcją i stosowanie nowego wzoru. Więcej informacji znajdziecie tutaj!

Subfora zostały podzielone na 4 główne działy, oto orientacyjny zakres lokacji, które mogą się w nich znaleźć:
- strefa miejska - ulice, parkingi, tereny zielone, parki, place zabaw, zaułki, przystanki, cmentarze
- usługi - sklepy, centra handlowe, salony kosmetyczne, pralnie, warsztaty
- kultura i instytucje - galerie, muzea, teatry, opera, domy kultury, centra społeczne, urzędy, kościoły, szkoły, przedszkola, szpitale, przychodnie
- życie towarzyskie - restauracje, kawiarnie, kluby, kręgielnie, puby, kina

Dodatkowo w dzielnicach znajdziecie subfora większych firm albo ważnych dla forum i postaci lokacji, np. szczególne kluby, uniwersytet, czy restauracje.

INFO W procesie przenoszenia forum na nowy silnik utracone zostały hasła logowania. Napiszcie w tej sprawie na discordzie do audrey#3270 lub na konto Dreamy Seattle na Edenie. Ustawimy nowe tymczasowe hasła, które zmienicie we własnym zakresie.

DISCORD Jesteśmy też tutaj! Zapraszamy!

UPDATE Postacie chcące uzupełnić swoją KP o nowe treści w biografii mogą skorzystać teraz z kodu update w zamówieniach.

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Cześć, to znowu ja Pan Maruda :v

Na forum mamy dwa sklepy Petco. To jedno jest całkiem schowane, bo zabrakło mu entera w spisie lokacji:
Obrazek
I w dodatku grafika mu wygasła.
Czy możemy pomóc drugiemu Petco w nabraniu nowej świetności? <33

Druga moja prośba - czy moglibyście uaktualnić spis zawodów? Trochę wisi tam ludzi, którzy są już nieaktywni i tak aż czasem nie wiadomo, jaki sobie tutaj zawód wybrać. Niby na spisie pełno, a jednak w grze nikogo nie ma.

Trzy - super byłoby, gdyby porządki poleciałyby w punktach fabularnych. Parę osób, które ma tam temat, również są już od jakiegoś czasu nieaktywne.

Z góry dzięki za wszystko :cmok:

autor

your mistaken if your thinking that I haven't been called cold before
Awatar użytkownika
19
176

studentka architektury

kawiarnia Liberte

belltown

Post

Gwyn Parker pisze:Cześć, to znowu ja Pan Maruda :v
Cześć!
1. Dzięki za info, lista już poprawiona, nowe zdjęcie wstawione.

2 i 3.Pracujemy nad tym. W miarę możliwości robimy porządki na forum. Mam nadzieję, że do końca weekendu będzie już wszystko okej!

Pozdrawionka!

autor

oh.audrey

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

A ja to mam w sumie pomysł na grę - przypasuj piosenkę do postaci powyżej. Obojętnie na jakiej podstawie, choćby, przykładowo, imienia, nazwiska, jakiegoś prowadzonego z nią wątku czy też ogólnego vibe'u. Myślę, że mogłoby to być całkiem ciekawe, a coś dodatkowego do offtopu wydaje mi się zawsze miłym urozmaiceniem.

Cheers, administracjo :h5:

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

A ja ponownie wejdę jako pan maruda, przepraszam :lol:
Znalazłem kolejne tematy, gdzie uciekły grafiki :(

viewtopic.php?t=1091
viewtopic.php?t=1105
viewtopic.php?t=1108
viewtopic.php?t=1110
viewtopic.php?t=1116
viewtopic.php?t=1121
viewtopic.php?t=582

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Gwyn Parker pisze:A ja ponownie wejdę jako pan maruda, przepraszam :lol:
Znalazłem kolejne tematy, gdzie uciekły grafiki :(

viewtopic.php?t=1091
viewtopic.php?t=1105
viewtopic.php?t=1108
viewtopic.php?t=1110
viewtopic.php?t=1116
viewtopic.php?t=1121
viewtopic.php?t=582
Niestety, dorzucę jeszcze parę kolejnych :(
viewtopic.php?t=677
viewtopic.php?t=673
viewtopic.php?t=672

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Darrell Addams pisze:A ja to mam w sumie pomysł na grę - przypasuj piosenkę do postaci powyżej. Obojętnie na jakiej podstawie, choćby, przykładowo, imienia, nazwiska, jakiegoś prowadzonego z nią wątku czy też ogólnego vibe'u. Myślę, że mogłoby to być całkiem ciekawe, a coś dodatkowego do offtopu wydaje mi się zawsze miłym urozmaiceniem.

Cheers, administracjo :h5:
Cześć! Fajny pomysł na grę! Wkrótce ją dodamy! :pink:
Gwyn Parker pisze:A ja ponownie wejdę jako pan maruda, przepraszam :lol:
Znalazłem kolejne tematy, gdzie uciekły grafiki :(
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Zajmiemy się tym. :)
sorry that I lost our love, without a reason why
sorry that I lost our love, it really hurts sometimes

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Cześć,
Mam chyba pecha jeśli chodzi o klikanie w złe linki :meh:
Znalazłem coś takiego na liście lokacji - Jane's Violin Studio - szkoła muzyczna, po wejściu na link viewtopic.php?t=539 krzyczy, że takiego tematu nie ma.

I bonus zepsuty temacik...
viewtopic.php?t=780

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Ryan Harper pisze:Cześć,
Mam chyba pecha jeśli chodzi o klikanie w złe linki :meh:
Znalazłem coś takiego na liście lokacji - Jane's Violin Studio - szkoła muzyczna, po wejściu na link viewtopic.php?t=539 krzyczy, że takiego tematu nie ma.

I bonus zepsuty temacik...
viewtopic.php?t=780
Dziękujemy za czujność <3 Nieistniejąca lokacja została już usunięta z listy!
Jesteśmy w trakcie prac nad forum, między innymi usuwamy takie drobne braki, jednak lokacji jest tak dużo, że wyeliminowanie każdej niedoskonałości może nam niestety zająć jeszcze kilka dni.

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Cześć,
Bardzo proszę o wskazanie punktu regulaminu punktów fabularnych, który mówi, o tym, że (cytuję z komentarza pod wyliczeniami punktów w tym miesiącu):
W podsumowaniu liczby postów w danym miesiącu uwzględniamy ostatni wynik..
oraz
W podsumowaniu liczby zakończonych wątków w danym miesiącu uwzględniamy ostatni wynik.
Niestety jest punkt wyłącznie mówiący o:
Aby otrzymać punkty za fabułę, musi zawierać ona minimum po 5 postów fabularnych, napisanych przez każdego z graczy biorących w niej udział.
W przypadku fabuł grupowych minimum 5 postów napisanych przez zgłaszającego się po punkty.
O sytuacji z komentarza mowy w regulaminie odbierania punktów nie ma.

Znalazłem za to ślady u innych osób, gdzie w jednym miesiącu punkty odbierali całkiem swobodnie za napisanie odpowiedniej ilości postów czy wątków.
Przykład 1: 10 i 25 postów jednego miesiąca
Przykład 2: 50 / 100 / 150 postów oraz 5/10/15/20 zakończonych wątków fabularnych jednego miesiąca
Przykład 3: 10, 25, 50, 100, 150 postów jednego miesiąca
Przykład 4 (były admin): 100 i 150 postów jednego miesiąca
Przykład 5: 10 i 25 postów w jednym miesiącu

:oops:

Kłócić się nie chcę, po prostu chcę wiedzieć, dlaczego przy takim samym regulaminie (w styczniu jedynie zmianie przeszła lista zadań oraz ilość poszczególnych punktów - co jasno jest napisane w ogłoszeniu) - kiedyś można było to odebrać, a teraz nie :idk: .

To właściwie też nie zachęca do pisania postów.

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

W sumie to daję ^up, ponieważ sama jestem ciekawa, jak to z tymi punktami w końcu wygląda!
No i szkoda mi Siriusa, bo tak się mobilizował pięknie i gonił z punktami, a tak to mu sporo przepada :/

autor

Miliony przed nami. Miliony po nas.
Awatar użytkownika
26
190

Właściciel

Artistic Soul & Szmaragdowe Centrum

sunset hill

Post

Petra Morales pisze:W sumie to daję ^up, ponieważ sama jestem ciekawa, jak to z tymi punktami w końcu wygląda!
No i szkoda mi Siriusa, bo tak się mobilizował pięknie i gonił z punktami, a tak to mu sporo przepada :/
Czy z tymi punktami, czy bez i tak Sirius by nie wygrał, aczkolwiek zgadzam się z Rayanem. Punkty za uzupełniony Instagram, relacje, czy fabułę sprzed paru miesiącu można odebrać bez względu na to, kiedy zaczęła się sesja, więc to samo powinno się tyczyć punktów za ilość postów oraz za zakończone wątki - o ile nie zrobiło się tego wcześniej. Wiadomo, że w kolejnym rozliczeniu nikt tego więcej nie będzie mógł podać tylko powoła się bieżącą ilość.

autor

P o l a

Awatar użytkownika
0
0

dreamy seattle

dreamy seattle

-

Post

Dziękujemy za uważność i skrupulatność!
Pragniemy jednak przypomnieć, że wykładnia prawa jest względna - ile osób, tyle interpretacji. Niestety, jak starsi użytkownicy na pewno pamiętają, ostatni miesiąc przyniósł na forum znaczące zmiany w jego funkcjonowaniu, w tym również w składzie administracyjnym. Obecnie rankingami punktowymi zajmują się zupełnie inne osoby niż w latach 2020-2021, co może powodować takie różnice interpretacyjne, jesteśmy nadal w trakcie wprowadzania kolejnych zmian i przekształceń panujących na forum zasad. Rozumiemy perspektywę osób, które wyraziły wątpliwości i chcemy ją uszanować. Z tego względu w bieżącym miesiącu nie wprowadzimy żadnych gwałtownych zmian w systemie rozliczania punktacji i wszystkie zgłoszone punkty zostaną zaliczone.
Przepraszamy za nieścisłości, które z tego wynikły. Macie nasze słowo, że wszelkie wątpliwości, wynikające z rozbieżności w interpretacji regulaminu punktów fabularnych, zostaną wyeliminowane - aktualizacja zasad, obowiązująca od lutego, zostanie opublikowana jutro.
Z pewnym niepokojem obserwujemy również budzący się na forum poziom rywalizacji i frustracji spowodowany punktami fabularnymi. Chciałybyśmy przypomnieć, że punkty są tylko dodatkiem, nieobowiązkową zabawą, a ich założeniem nie było zachęcanie graczy do pisania postów, lecz do urozmaicenia rozgrywek. Nie powinny być traktowane jako główny cel grania na forum.
Dziękujemy Wam za uwagi, każda jest dla nas cenna przy precyzowaniu zasad!

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Hej! Ja chciałam powiedzieć, że opisy postaci miesiąca są super, naprawdę fajnie napisane, ale w obu pisze o postaciach grudnia nie stycznia :-P

autor

Awatar użytkownika
0
0

-

Post

Tymczasem wszyscy admini: O nie, on znowu napisał.

Zmiany punktowe oceniam bardzo na plus, widzę, że wyciągnęliście wnioski z dużej nieszczelności wcześniejszego systemu.

Została jeszcze jedna rzecz do naprawy, a mianowicie to zadanie:
Po przyjacielsku – rozegranie 3 wątków z tą samą postacią – 6 punktów
Obecnie można to różnie intepretować - albo można to odebrać przy odbieraniu każdego wątku z trzech z tą sama postacią (czyli 3 * 6 punktów) albo (co zrobi jednak fajny gracz - niekombinator) raz przy jednym ze zgłaszanych wątków. Dla świętego spokoju proponowałbym Wam, aby usunąć to zadanie lub zmienić mu kategorię.

P.S. Jeśli trzeba pomocy w uszczelnieniu jakiegoś systemu, wystarczy o pomoc poprosić ;-)

autor

I'm takin' a picture of this in the back of my mind 'Cause every time I go I'm scared it's gonna be the last time
Awatar użytkownika
38
174

kardiochirurg

Swedish Hospital

fremont

Post

Ryan Harper pisze:
Obecnie można to różnie intepretować - albo można to odebrać przy odbieraniu każdego wątku z trzech z tą sama postacią (czyli 3 * 6 punktów) albo (co zrobi jednak fajny gracz - niekombinator) raz przy jednym ze zgłaszanych wątków. Dla świętego spokoju proponowałbym Wam, aby usunąć to zadanie lub zmienić mu kategorię.
Co prawda, ja tam w punkty się zbytnio nie bawię, od czasu do czasu jak mi się przypomni, ale myślę, że tutaj chyba każdy się domyśli, że chodzi o 3 gry z jedną postacią i dopiero wtedy dostaje się 6 punktów, a nie mnoży się 6 punktów razy 3 gry. W życiu bym nie wpadła na to, aby tak zrobić, więc myślę, że każdy logicznie myślący człowiek też tego nie zrobi :lol: Nie ma co szukać dziury w całym, skoro ewidentnie nie ma tu problemu. A jeśli pojawi się ktoś i zrobi tak jak piszesz to myślę, że dziewczyny na spokojnie wytłumaczą, że tak to nie działa i będzie po problemie, proste.
Poza tym punkty to tylko dodatek do gry i chyba nie trzeba prowadzić tak zaciętej walki o nie, i tak kombinować. Przynajmniej mi się tak wydaje :roll:

autor

ala

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacyjne”