Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

  2021-02-20, 22:14

Mieszkańcy!
Od kilku dni meteorolodzy z lokalnego instytutu pogodowego odnotowują niepokojąco wzmożoną ilość opadów. Nad Seattle wiszą ciemne, burzowe chmury, a z godziny na godzinę wiatr wiejący od wschodu przybiera na sile, dochodząc w porywach nawet do 110 km/h. Już teraz wydano alert ostrzegawczy trzeciego stopnia, lokalny port wstrzymał pracę oraz kursy statków zarówno towarowych jak i turystycznych. Wejścia na miejskie plaże zostały zamknięte.

Odnotowujemy zgłoszenia o zmniejszonym napięciu w sieci elektrycznej, co skutkuje czasowymi problemami w dostawie prądu.

Burmistrz prosi wszystkich o zachowanie ostrożności oraz roztropności, jednocześnie uspokajając mieszkańców twierdząc, że miasto jest przygotowane na każdą ewentualność..

Służby porządkowe i ratownicze postawione zostały w stan gotowości. Biorąc pod uwagę wzmożoną ilość patroli policji na ulicach, nieustające wycie syren karetek oraz wozów strażackich, poddajemy w wątpliwość to, jakoby ktokolwiek zdawał sobie sprawę z tego, z czym może przyjść nam zmierzyć się w nadchodzącym tygodniu.
Prosimy was już dzisiaj o ostrożność i przypominamy aby:

— usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszelkie przedmioty, które może porwać wiatr;

— przeparkować samochód spod drzew w bezpieczne miejsce;

— zrobić zapasy, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby;


Przypominamy jeszcze raz, że możliwe są przerwy w dostawie prądu.
O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy.

Temat będzie aktualizowany, jesteśmy dla was na bieżąco!
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-21, 19:26

NA BIEŻĄCO!
📣 Opady deszczu się wzmagają, od kilkunastu godzin nad Seattle przechodzi nawałnica, występują lokalne podtopienia na terenach nisko położonych.
📣 Wiatr również przybiera na sile. W porywach osiąga prędkość do 160km/h, powodując sztorm na wodach w zatoce. Dzisiaj o poranku Wodne Pogotowie Ratownicze udzielało pomocy pasażerom jachtu, który nie mógł samodzielnie dobić do portu.
📣 Wciąż występują chwilowe problemy z dostawą prądu w całym mieście, a od kilkunastu minut otrzymujemy informacje od mieszkańców, że główna linia energetyczna zasilająca dzielnicę NORTHWEST SEATTLE została zerwana przez powalone wichurą drzewo. Na tą chwilę nie wiadomo kiedy zasilanie zostanie przywrócone.
📣 Pike Place Market zawiesza działalność do odwołania - wszystkie stoiska zewnętrzne i wewnętrze są zamknięte. Mieszkańcy są proszeni o nie narażanie się na niebezpieczeństwo i nie przychodzenie na portowe targowisko.
📣 Od godziny 13:00 metro zostało wstrzymane. Z dużymi opóźnieniami kursują autobusy miejskie.
📣 Na godzinę 17:00 burmistrz zwołał sztab kryzysowy.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-22, 21:18

NA BIEŻĄCO!
📣 Ze względu na zalane ulice i przystanki, ruch komunikacji miejskiej został wstrzymany do odwołania. Autobusy kursujące między Seattle a okolicznymi miejscowościami korzystają z objazdów.
📣 Zamknięto lotnisko Seattle-Tacoma International Airport. Loty, które nie zostały odwołane, przekierowano na na pobliski port lotniczy w Paine Field.
📣 Do tej pory nie zostały rozwiązane problemy z zasilaniem prądu w dzielnicy NORTHWEST SEATTLE. Mieszkańców prosimy o pozostanie w domach i niewychodzenie na ulicę. Zerwane przez drzewo linie energetycznie nie zostały jeszcze naprawione i stanowią zagrożenie porażenia prądem.
📣 Burmistrz miasta Seattle uruchomił specjalne schronisko dla osób poszkodowanych, które zostały bez dachu nad głową. Potrzebujący przyjmowani są w St. Edwards Catholic Church. UWAGA Poszukiwani są wolontariusze do pomocy w zajmowaniu się osobami starszymi i niedołężnymi. Schronisko prowadzi także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy: koców, ciepłych ubrań, produktów spożywczych.
📣 UWAGA Poszukuje się wolontariuszy do pomocy przy układaniu wałów przeciwpowodziowych w dzielnicach graniczących z wodą. Zgłoszenia należy kierować do punktu Seattle Fire Department Headquarters, +1 206-386-1400.
📣 W całym Seattle odnotowano przypadki zerwanych linii telefonicznych i problemów z nadajnikami - kontakt telefoniczny może być utrudniony.


Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-23, 20:03

NA BIEŻĄCO!
📣 Burmistrz rozważa wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Pod wodą znajduje się znaczna część nisko położonych terenów miasta. Już dzisiaj szkody wyceniane są na miliony dolarów.
📣 Informujemy, że NORTHWEST SEATTLE wciąż zmaga się z ciemnościami. Dodatkowo problemy z zasilaniem pojawiły się dzisiejszego poranka w DOWNTOWN oraz CENTRAL SEATTLE. Największy szpital w mieście - Swedish Hospital pracuje na generatorach. Wstrzymywane są planowe zabiegi oraz hospitalizacje - przyjmowani są tylko pacjenci, których życiu zagraża niebezpieczeństwo.
📣 Miasto nadal zmaga się z problemami w działaniu telefonii komórkowej.
📣 Wojsko, strażacy oraz policja pracuje w nadliczbowych godzinach walcząc nie tylko ze skutkami nawałnic, ale również przy budowaniu tymczasowych wałów przeciwpowodziowych. Burmistrz miasta prosi mieszkańców do zgłaszania się w jednostkach straży pożarnej w swoich dzielnicach, jeśli chcieliby pomóc jako ochotnicy.
📣 Woda na rzekach przekracza stany alarmowe o jeden metr.
📣 Docierają do nas informacje o licznych kradzieżach w dzielnicach, które nie mają prądu. Bądźcie ostrożni i miejcie oczy dookoła głowy. Jeśli zauważycie coś niepokojącego - nie wahajcie się powiadomić policji!
📣 Niestety przekazujemy smutne wieści - w walce z żywiołem zginęło już 12 osób.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-24, 22:01

NA BIEŻĄCO!
📣 Na tle infrastruktury Seattle, Space needle pogrąża się w ciemności spowodowanej przerwą w dostawie prądu.
📣 Na skutek obsunięcia terenu, ulice łączące NORTHWEST SEATTLE z centrum miasta zostały przysypane. Transport do i z dzielnicy jest utrudniony przez zablokowane ziemią i gruzem trasy. Straż pożarna rozpoczęła usuwanie przeszkód z dróg, lecz na skutek pogarszających się warunków pogodowych, drogi wciąż pozostają nieprzejezdne.
📣 Wydano dyspozycje przystąpienia do zamykania szandorami bram powodziowych oraz śluz usytuowanych w BALLARD LOCKS. Osiedla i fabryki znajdujące się przy linii brzegowej zmagają się ze skutkami powodzi, straty w dobytku szacowane są na miliony.
📣 Fala kradzieży wciąż nęka pozbawione prądu dzielnice. Mieszkańcy proszeni są o zamykanie drzwi i nieopuszczanie mieszkania, jeśli nie jest to całkowicie niezbędne. Przedsiębiorcy i właściciele lokali są szczególnie narażeni na ataki.
📣 Zamknięty port lotniczy Seattle-Tacoma wstrzymuje wszystkie starty i lądowania samolotów do odwołania, wbrew obietnicom o wznowie aktywności lotniska w krótkim czasie. Podróżujący, którzy nie znaleźli zakwaterowania w mieście na własną rękę otrzymują nocleg na koszt firmy.
📣 Na dolne poziomy Seattle Public Library wdarła się woda. Wejście zostało zablokowane, koszt poniesionych dotychczas strat nie jest znany.

📣 Verizon informuje o problemach z odbiorem sieci komórkowej na terenie miasta. Zakłócenia wywołane burzą uniemożliwiają kontakt telefoniczny tysiącom ludzi.
📣 W walce z żywiołem zginęło już 87 osób.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-26, 21:26

NA BIEŻĄCO!
📣 Na terenach WEST SEATTLE zapadły ciemności. Nie jest wiadomo jak długo potrwa przerwa w dostawie prądu.
📣 Poziom przestępczości w South Park rośnie. Zaobserwowano grupy zorganizowane plądrujące mieszkania i obiekty przedsiębiorstw. Mieszkańcy proszeni są o nieotwieranie drzwi osobom obcym i zadzwonienie na telefon alarmowy w razie spostrzeżenia aktów łamania prawa.
📣 Areszt King County Correctional Facility w DOWNTOWN SEATTLE zgłasza problemy z utrzymaniem bezpieczeństwa w placówce. Cele na parterze zostały zalane i otworzone celem przeniesienia aresztowanych na wyższe piętro, w trakcie czego czwórka z nich zbiegła. Są poszukiwani przez policję.
📣 Generatory szpitala Harborview Medical Center uległy uszkodzeniu na skutek wdarcia się do pomieszczeń wody. Rozpoczęła się akcja przetransportowania pacjentów do innych placówek. Zdecydowana większość przewożona jest na oddziały zastępcze w Swedish Medical Center.
📣 Pike Place Market zostaje zamknięte do odwołania.
📣 Burmistrz ogłasza stan klęski żywiołowej. Obywateli proszeni są o:
❗Zgromadzenie latarek, radioodbiorników bateryjnych + zapasowych baterii, innych źródeł światła (świece, lampy naftowe, zapałki, zapalniczki).
❗Przygotowanie się, aby być samowystarczalnym przez okres 3 dni i zdolnym do pomocy sobie i innym.
❗Poproszenie krewnych lub znajomych, zamieszkałych na terenach bezpiecznych by służyli jako miejsce kontaktu dla rodziny poszkodowanego. Upewnienie się czy wszyscy jej członkowie znają adresy i telefony osób kontaktowych.
❗Zapoznanie rodziny, jak zabezpiecza się mieszkanie, dom, obejście przed powodzią i grabieżą.
❗Sprawdzenie zaworów zainstalowanych w kanalizacji ściekowej swego domu w celu zapobieżenia cofania się wody z systemu drenowego. W ostateczności użycie dużych korków lub czopów do zatkania przecieków, rur i zbiorników.
📣 W walce z żywiołem zginęło już 168 osób.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-27, 20:54

NA BIEŻĄCO!
📣 STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ, ogłoszony dnia wczorajszego, będzie trwał 30 dni z możliwością przedłużenia, gdyby zaszła taka potrzeba. Burmistrz w wypowiedzi na żywo zapewnił mieszkańców, że robi wszystko co w jego mocy, aby zapewnić im bezpieczeństwo i odpowiednią pomoc.
📣 Wojsko, straż pożarna oraz policja bez ustanku walczą z żywiołem i jego skutkami oraz apelują do mieszkańców o pomoc. Ochotnicy cały czas mogą zgłaszać się w jednostkach straży pożarnej w swoich dzielnicach.
📣 Połowa miasta pogrążona w ciemnościach. Dzielnice WEST, NORTHWEST, DOWNTOWN i CENTRAL w dalszym ciągu zmagają się z brakiem prądu.
📣 Mieszkańców wielu dzielnic dotykają zalane piwnice i partery domów i kamienic, a przedsiębiorców zalane budynki przemysłowe. Podmywane wodą fundamenty mogą doprowadzić do zawalania się budowli.
📣 Transport publiczny w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany. Przedszkola, szkoły i uczelnie odwołały zajęcia na czas nieokreślony. Tereny wokół rzek oraz zalane plaże pozostają zamknięte. Odwołano również wszelkie masowe imprezy zaplanowane do końca marca.
📣 Straty wywołane przez katastrofę naturalną i jej następstwa, w samym mieście Seattle, szacuje się na miliardy dolarów.
📣 Obywateli przestrzega się o stosowanie wytycznych ogłoszonych przez burmistrza, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego trudnego dla wszystkich czasu.
📣 W walce z żywiołem zginęło dotychczas 234 osób. Uruchomiono niebieską linię, która ma za zadanie wesprzeć rodziny ofiar.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 


Zapewniam rozrywkę

Raz, dwa, trzy, zginiesz Ty!


Misty Silhouette
100 lat
170 cm
mieszka w Queen Anne

2021-02-28, 18:40

NA BIEŻĄCO!
📣 STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ - przypominamy, że przez kilkadziesiąt najbliższych dni miasto będzie się z nim zmagać.
📣 Opady deszczu są coraz słabsze. Dzisiejszego ranka spadło niewiele ponad 6mm wody na godzinę, co klasyfikuje się jako opad umiarkowany.
📣 Prognozy pogody na popołudnie są optymistyczne. Synoptycy zapowiadają deszcze w ilości 3-4mm na godzinę.
📣 Siła wiatru klasyfikowana jest przez specjalistów z Instytutu Meteorologii Seattle na 30km/h, odczuwalne są niewielkie powiewy.
📣 Pogoda według zapowiedzi ma ulec znacznej poprawie: na początku tygodnia mogą wciąż pojawiać się lekkie opady deszczu oraz wiatr o umiarkowanej sile. W okolicach weekendu spodziewamy się słońca. Nad Seattle zmierza front powietrza mający przynieść nieduże ocieplenie oscylujące w granicach +/- 2-3 stopni.
📣 Straż, wojsko oraz ochotnicy usuwają szkody, pracują nieprzerwanie przez całą dobę. Dzięki intensywności ich działań część mieszkańców może bezpiecznie wrócić do swoich domów oraz mieszkań, gdzie udało się wypompować wodę oraz zabezpieczyć połamane przez wichury drzewa stanowiące zagrożenie.
📣 Niektóre dzielnice wciąż zmagają się z czasowymi problemami z dostawą prądu. Ma to potrwać jeszcze przez 3-4 dni. Za wszelkie niedogodności dystrybutor energii elektrycznej w Seattle bardzo przeprasza.
📣 Pod koniec tygodnia można spodziewać się przywrócenia działalności komunikacji miejskiej z wyraźnymi ograniczeniami.
📣 Wczoraj wieczorem prezydent Stanów Zjednoczonych obiecał wsparcie pieniężne dla miasta. Nie wiemy o jakiej kwocie mowa, bowiem część spotkania była utajona przed mediami.
📣 Swoją pomoc zapowiedziało też kilkunastu prywatnych inwestorów, organizowane są także liczne zbiórki pieniężne dla ludzi najbardziej dotkniętych żywiołem.
📣 Skutki nawałnic odczuwalne będą jeszcze przez kilka miesięcy.
📣 W ciągu tygodnia walki z żywiołem życie straciło blisko 400 osób., mamy blisko 2000 hospitalizowanych pacjentów z powodu wypadków losowych, policja interweniowała 5671 razy, a straż bez przerwy odbiera telefony z prośbami o pomoc.
Mów mi:Misty
MULTI:Wszystkie moje
 
Wyświetl posty z ostatnich:   


odpowiedz
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

you're my person
Postać z największą liczbą punktów fabularnych, grudzień - 166 punktów
Charlie to kobieta, która już wkrótce zostanie mamą, lecz to nie przeszkadza w obcowaniu ze sztuką, bowiem prowadzi swoją galerię. Zazwyczaj lubi pijać wino z kartonu, ale zwykłym piccolo o smaku wiśni nie pogardzi. Przekupisz ją melonem, najlepiej owiniętym w plastry szynki parmeńskiej. Szczęście w miłości ma średnie, podobnie jak w kartach. Uwielbia układać puzzle i stroić się na wernisaże, które chętnie organizuje. Promuje sztukę miejscowych artystów, a sama tworzy małe arcydzieła z gliny.
Postać z największą liczbą punktów fabularnych, grudzień - 134 punktów
Nastolatka żądna wiedzy, która łączy sobie ludzi wokół. Studentka pierwszego roku architektury, która zdecydowaną większość czasu spędza nad książkami. Spotkać ją możecie podczas fotografowania miasta albo przekonującą ludzi, że plastikowe kubeczki są złe. Trzyma się z dala od kotów, na których sierść ma uczulenie. Od kilku miesięcy próbuje przywyknąć do posiadania współlokatorów. Czeka na swojego księcia z bajki, chociaż wcale dużo nie randkuje. O wiele bardziej woli spotkania z przyjaciółmi i rodziną.